Az Egyesült Államokban szerdán újabb rekordot döntött az újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzöttek száma.
A baltimore-i Johns Hopkins egyetem és kórház szerda délutáni adatai szerint előző nap 67 ezer 417 új esetet regisztráltak az országban. Továbbra is Kalifornia, Arizona, Texas, Florida a járvány gócpontja. Az Egyesült Államokban jelenleg
Ezzel együtt is, Robert Redfield, a betegségmegelőzési és járványügyi központok (CDC) igazgatója újságíróknak úgy fogalmazott: az országos helyzet ma jobb, mint márciusban volt, mert a halálozások aránya jelentősen csökkent. Redfield azt hangsúlyozta: „soha nem látott kormányt gyorsabban reagálni”, mint a Donald Trump elnök vezette jelenlegi adminisztrációt.
Kedd óta jelentős számú újabb fertőzéseket jelentettek például Montanából is, ahol Billingsben, az állam legnagyobb városának idősotthonában mindenki megfertőződött. A demenciában és Alzheimer-kórban szenvedőket ápoló intézmény korábban visszautasította a gondozottjainak felajánlott ingyenes vírustesztelést.
Oklahoma republikánus kormányzója, Kevin Stitt szerdán bejelentette, hogy pozitív lett a vírustesztje.
A járvány fellángolása miatt
Több országos áruházláncolat – például a Starbucks vagy a Walmart – szerdán kötelezővé tette a szájmaszkok viselését mind az alkalmazottai, mind a kliensei számára.
A Moderna Therapeutics gyógyszergyártó cég szerdán bejelentette:
A massachusettsi székhelyű Moderna fejlesztését az amerikai kormányzat jelentős összegekkel támogatja.
Szerdai sajtókonferenciáján Mike Pompeo amerikai külügyminiszter ismételten kitért Kína vélt szerepére a járvány terjedésében és az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) járvánnyal kapcsolatos döntéseinek vizsgálatára. Mint mondta: a WHO-t a vizsgálat során valószínűleg „tisztára mossák”. Az amerikai diplomácia vezetője ismét kárhoztatta Kínát, mondván, a Vuhanban még tavaly regisztrált első koronavírusos eseteket elhallgatta a külvilág előtt. Ez a kudarc „több mint 100 ezer amerikai életét követelte” – fogalmazott Pompeo, megemlítve azt is, hogy a világ gazdaságának több ezer milliárd dollárjába kerül ez a járvány.