távmunka;munkajogi törvény;Innovációs és Technológiai Minisztérium;home office;

- Választható lehet a „home office”, és erről egy új munkajogi szabályozás készül

A tervek szerint a munkáltatók adókedvezményt kapnának a dolgozói költségek támogatásához, az otthoni munkaeszközök beszerzéséhez.

Széles körű egyeztetések kezdődtek a gazdaság szereplőivel a távmunka szabályainak módosításáról, a törvényi szintű változtatások már ősszel az Országgyűlés elé kerülhetnek – írt közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

Bodó Sándor, a tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára szerint a koronavírus-járványban nyert tapasztalatok alapján a távmunka számos területen bevált, és egyaránt előnyös a munkaadóknak és a foglalkoztatottaknak. – A tervek között szerepel a távmunka fogalmának kiterjesztése, a munkáltató és munkavállaló közötti megállapodás új alapokra helyezése. A munkavégzés helye a munkavédelmi előírások betartása mellett szabadon választhatóvá válna – közölte.

Távmunkaidő

A minisztérium szerint mindez segíti a munkahelyek védelmét és hozzájárul a foglalkoztatás növeléséhez. – A jogszabályi környezetnek igazodnia kell a gazdasági, társadalmi kihívásokhoz és a munkaerőpiac változásaihoz, a távmunka szabályozása a foglalkoztatás növelése érdekében is időszerűvé vált – hangsúlyozta az államtitkár.

Hozzátette: a későbbiekben a távmunka akár részlegesen, a felek megállapodása szerint a munkanapok egy részében is megvalósulhatna. A rugalmas munkajogi szabályozás lehetőséget biztosítana arra, hogy a munkáltató távmunkavégzés esetén hozzájáruljon a munkavállaló költségeihez, a szükséges eszközök beszerzéséhez, akár kedvezményes adózási feltételek mellett.

A pénzügyminiszter közölte: a vállalkozások 60 és 300 millió forint közötti támogatást igényelhetnek új panziók építésére.