Riói olimpikon nyerte az éjszakai futóversenyt Budapesten

MTI
2020.08.02. 10:23

Fotó: Mónus Márton / MTI
Csere Gáspár 1:07:13 órás idővel ért célba a hetedik alkalommal megrendezett viadalon.
A riói olimpikon Csere Gáspár nyerte meg szombat éjjel a Generali Night Run Budapest futóverseny félmaratoni távját. A szervezők tájékoztatása szerint a 28 éves hosszútávfutó 1:07:13 órás idővel ért célba a hetedik alkalommal megrendezett viadalon, amelynek központja a Várkert Bazár volt, és az útvonal érintette többek között a pesti rakpartot, áthaladt az Alagúton, és átvezetett a Budai Várnegyeden is. A versenyen több mint 4500-an indultak, az egyéni indulók 6 vagy 9 kilométeren – fejlámpás és jelmezes bulifutamon is –, illetve félmaratonon vehettek részt, utóbbi távon váltóban is.
Az eseményre 100 orvos és ápoló kapott ingyenes indulási jogot, illetve az idén 150 éves Magyar Tűzoltóság 150 tagja is ott volt a rajtzónában. A névadó Generali idei sporteseményeinek fókuszában a „The Human Safety Net” nevű kezdeményezés áll, amellyel a koraszülött babáknak és családjaiknak nyújtanak segítséget.

Aubameyang duplájával az Arsenal nyerte a FA Kupát

MTI
2020.08.02. 09:46

Fotó: ADAM DAVY / AFP
A csapat már 14. alkalommal diadalmaskodott ebben a sorozatban.
Az Arsenal nyerte a labdarúgó angol FA Kupát, miután a szombati döntőben 2-1-re legyőzte a szintén londoni Chelsea-t a Wembley Stadionban. Már az ötödik percben vezetéshez jutott a Premier League-ben negyedikként záró, ezzel a Bajnokok Ligája következő idényére indulási jogot szerző Chelsea: Giroud a 16-oson belül visszapöckölte a labdát Pulisicnek, aki közelről nem hibázott. Huszonhárom perccel később egyenlített az Arsenal: Aubameyang biztos lábbal értékesítette az általa kiharcolt 11-est. A koronavírus-járvány miatt nézők nélkül játszott mérkőzés második félidejében a 67. perc hozta meg az újabb – kupagyőzelmet érő – gólt: Aubameyang lépett ki remekül, és helyezett a kapust átemelve a hálóba. A bajnokságban nyolcadikként végző Arsenal, amely a szombati összecsapás megnyerésével indulhat az Európa-ligában, az FA Kupa csúcstartójaként már 14. alkalommal diadalmaskodott ebben a sorozatban.

Kicsúszott a pályáról és sok-sok kavicsot hordott fel rá, mégis Hamilton rajtolhat az élről vasárnap

nepszava.hu
2020.08.01. 17:57

Fotó: WILL OLIVER / AFP
A Brit nagydíj holnap délután rajtol.
A címvédő és hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérőjét, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről. A 35 éves Hamiltonnak ez az idei harmadik és pályafutása 91. pole pozíciója, Silverstone-ban pedig már hetedszer nyerte meg az időmérőt. Hogy miképp alakul a verseny, nem volt biztos, ugynais Hamilton egyszer kicsúszott, és autójával annyi kavicsot hordott fel a pályára, hogy félbe kellett szakítani a versenyt, amíg megtisztították az aszfaltot. De aztán ment egy borzasztó gyors kört.   Mellőle csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat a versenyen, míg a harmadik rajtkockát Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája foglalja majd el. A negyedik pozícióból a monacói Charles Leclerc kezdheti meg a futamot a Ferrarival, négyszeres vb-győztes márkatársa, a német Sebastian Vettel viszont csak tizedik lett a kvalifikáción. A koronavírusos Sergio Pérezt helyettesítő Nico Hülkenberg a 13. rajtkockát szerezte meg, miközben a másik Racing Pointtal a kanadai Lance Stroll hatodik lett. Az 52 körös Brit Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik.