Aubameyang duplájával az Arsenal nyerte a FA Kupát

2020.08.02. 09:46

Fotó: ADAM DAVY / AFP
A csapat már 14. alkalommal diadalmaskodott ebben a sorozatban.
Az Arsenal nyerte a labdarúgó angol FA Kupát, miután a szombati döntőben 2-1-re legyőzte a szintén londoni Chelsea-t a Wembley Stadionban. Már az ötödik percben vezetéshez jutott a Premier League-ben negyedikként záró, ezzel a Bajnokok Ligája következő idényére indulási jogot szerző Chelsea: Giroud a 16-oson belül visszapöckölte a labdát Pulisicnek, aki közelről nem hibázott. Huszonhárom perccel később egyenlített az Arsenal: Aubameyang biztos lábbal értékesítette az általa kiharcolt 11-est. A koronavírus-járvány miatt nézők nélkül játszott mérkőzés második félidejében a 67. perc hozta meg az újabb – kupagyőzelmet érő – gólt: Aubameyang lépett ki remekül, és helyezett a kapust átemelve a hálóba. A bajnokságban nyolcadikként végző Arsenal, amely a szombati összecsapás megnyerésével indulhat az Európa-ligában, az FA Kupa csúcstartójaként már 14. alkalommal diadalmaskodott ebben a sorozatban.

Kicsúszott a pályáról és sok-sok kavicsot hordott fel rá, mégis Hamilton rajtolhat az élről vasárnap

2020.08.01. 17:57

Fotó: WILL OLIVER / AFP
A Brit nagydíj holnap délután rajtol.
A címvédő és hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérőjét, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről. A 35 éves Hamiltonnak ez az idei harmadik és pályafutása 91. pole pozíciója, Silverstone-ban pedig már hetedszer nyerte meg az időmérőt. Hogy miképp alakul a verseny, nem volt biztos, ugynais Hamilton egyszer kicsúszott, és autójával annyi kavicsot hordott fel a pályára, hogy félbe kellett szakítani a versenyt, amíg megtisztították az aszfaltot. De aztán ment egy borzasztó gyors kört.   Mellőle csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat a versenyen, míg a harmadik rajtkockát Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája foglalja majd el. A negyedik pozícióból a monacói Charles Leclerc kezdheti meg a futamot a Ferrarival, négyszeres vb-győztes márkatársa, a német Sebastian Vettel viszont csak tizedik lett a kvalifikáción. A koronavírusos Sergio Pérezt helyettesítő Nico Hülkenberg a 13. rajtkockát szerezte meg, miközben a másik Racing Pointtal a kanadai Lance Stroll hatodik lett. Az 52 körös Brit Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik.

Az orvosok sem tudják, hogy mi okozta a bajt, de műteni kellett a magyar olimpikon szemét

2020.08.01. 12:18
MTI Fotó: Illyés Tibor
Szemműtéten esett át Pergel Szandra, az olimpiai kvótás magyar női asztalitenisz-válogatott alapembere. A magyar szövetség hírlevele idézi Bátorfi Zoltán szövetségi kapitányt, aki elmondta, hogy a pályafutását francia klubcsapatban folytató balkezes játékost részleges retinaleválás miatt kellett megoperálni. "Nem tudni pontosan, hogy mi okozta a bajt, az orvosok sem tudják - fogalmazott a szakember, hozzátéve: egy ideje már panaszkodott a szemére, végül elment a Sportkórházba, ahonnan egyből átirányították a szemklinikára, mert látták, hogy nagy a baj. A műtét hál'istennek jól sikerült, már otthon lábadozik, ez azonban elég sok időt vesz még igénybe. Két-három hétig ágyban kell maradnia, nem is nagyon kelhet fel, nem tudjuk még, hogy mikor játszhat újra." A szeptemberi 15-20-ára kiírt varsói Európa-bajnokságon - amelynek a megrendezése a koronavírus-járvány miatt még bizonytalan - még biztosan nem lehet ott a Budaörs csapatát 11 év után elhagyó játékos.
Frissítve: 2020.08.02. 09:43