elbocsátások;koronavírus;biznisz;

A Sofitel szálloda

- A dolgozók úgy tudják, kirúgták a szálloda személyzetének harmadát, a Tiborczcal is üzletelő cég az ellenkezőjét hirdeti

A több fontos budapesti szállodát is működtető cégbirodalom egyik hoteljében most egy londiner állítólag a havi ötvenezer forintot sem keresheti meg. Az Indotek egyelőre nem reagált

Miközben az Indotek Group azzal büszkélkedik, hogy a koronavírus-járvánnyal összefüggésben az elmúlt hónapokban nem bocsátottak el senkit, Budapest egyik ötcsillagos szállodájában, a Sofitelben a dolgozók 30 százaléka elvesztette a munkáját – írta meg a 444.hu. A portál Szöllősi Tamásnak a társaság HR- és operációs igazgatójának az Üzletem.hu című lapban júliusban megjelent nyilatkozatát idézi. Ebben a vezető nemcsak arról beszél, hogy senkit sem kellett kirúgni, de arról is, hogy kiemelten fontos volt az Indotek számára a folyamatos kommunikáció.

Ezeket a mondatokat azonban  különösen értetlenül olvasták a budapesti Sofitel szálloda dolgozói, hiszen az idegenforgalmat érintette az egyik legsúlyosabban a koronavírus. A Duna-parton álló ötcsillagos hotelt tavaly vásárolta meg az Indotek Group, és a 444.hu megtudta: a járvány kezdete óta a 200 fős stáb 30 százalékát le kellett építeni, és több körben csökkentették a fizetéseket is, de ezt egyáltalán nem kommunikálták.

A dolgozók a helyzetet értik, a nyilatkozatot nem

A portál név nélkül említette, hogy beszélt olyan volt beosztottal, akit több mint 20 év után rúgtak ki a szálloda étterméből. A szálloda több dolgozója is elmondta, hogy a járvány miatt kivették az összes felhasználható szabadnapot, illetve aláírták a csökkentett munkaidőről szóló szerződést, hogy a cég felvehessen állami támogatást.

– A lefaragások után a dolgozók egy része nagyon nehéz helyzetbe kerül: augusztustól egy szobalány nettó 61, egy londiner nettó 49 ezer forintot tud megkeresni a 3 órás szerződéssel – írták arról, hogy az alkalmazottak miért háborodtak fel a nyilatkozaton.

  A 444.hu az ügyben egyelőre hiába kereste az Indoteket, egyelőre nem kaptak választ. Az Indotek tulajdonában van a Sofitel mellett a Corvin Pláza, a Duna Pláza, az EMKE irodaház és a Gellért szálló is, tavasszal pedig megvásárolták Tiborcz István Appeninn részvényeit.

Félreérthető szavakAz Indotek Group írásban válaszolt a 444.hu-nak a Sofitel Budapest Chain Bridge szállóval kapcsolatban. Mint írták, Szöllősi Tamás kijelentése – vagyis, hogy a cégtől nem bocsátottak el senkit a járvány miatt – csak az Indotek Group alaptevékenységét végző kollégákra vonatkozott, ami körülbelül 200 főt jelent, azokra viszont nem, akik nem „a core business” részei. Mint azt a portál is jelzi, az eredeti interjúban ilyen megkülönböztetés nem szerepelt. Ugyanakkor az Indotek állítja: a koronavírus-járvány idején százmillió forintos nagyságrendű forrást biztosítottak az ott dolgozók bérére, minél több álláshely megtartására. – A hotelben dolgozók mintegy 70 százaléka őrizte meg a munkahelyét, akik mindvégig megkapták a bérüket, annak ellenére is, hogy a szállodát a járványhelyzet következtében egy időre be kellett zárni, a munkavállalóknak nem kellett dolgozniuk – közölték. Most azt tervezik, hogy előrehozzák a szálloda felújítását, így „várhatóan két évig bizonyos szállodarészek nem lesznek látogathatóak a vendégek számára”. Tovább csökkentik az üzemeltetői személyzetet, viszont szerintük a felújítás munkalehetőségeket is teremt.

A legnagyobb titokban akarta a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. dobra verni két értékes ingatlanát, ám a nagy érdeklődés ellenére lefújták az árverést.