Mind a 19 megyeszékhelyen és 16 további határon túli magyarlakta városban lesz helyi szervezete a tehetséggondozással foglalkozó Mathias Corvinus Collegiumnak, a következő öt évben összesen 3500 általános iskolás, 4000 középiskolás és 1500 felsőoktatásban tanuló hallgató számára nyújtanak az iskolarendszeren túli képzést – hangzott el a jövőre 25 éves szervezet vezetőinek sajtótájékoztatóján.
Az Országgyűlés egy áprilisi törvényjavaslat elfogadásával juttatott 10-10 százalékos részvénycsomagot a Mol-ban és a Richter Gedeonban meglévő saját részesedéséből az MCC-nek a bővülés finanszírozására – ezt akkor Bogsch Erik, a Richter operatív elnöke egy a Portfoliónak adott interjúban élesen bírálta, mondván az erős állami részesedés csökkenése a gyógyszercéget akár ellenséges felvásárlás céltáblájává is teheti.
Az eddig a Tihanyi Alapítvány kezelésében működő kollégium új kuratóriumának elnöke Orbán Balázs, a Miniszterelnökség államtitkára lett. Ő a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, a tehetséggondozás nemzetstratégiai kérdés, a más erőforrásokkal nem rendelkező Magyarországnak pedig különösen az. Ezért van szükség egy az állami oktatási intézményrendszer mellett működő tehetséggondozó szervezetre, melynek nem titkolt célja a jövő nemzedékek elitjének kinevelése. Az állami támogatás révén a jövőben a kollégium tanulói az ingyenes képzések mellett ösztöndíjat is kapnak, külföldi tanulmányaikat is támogatni fogják. Míg korábban vendégtanárok tanítottak, mostantól főállású oktatókat alkalmazna a legkülönbözőbb területeken. Az MCC Egyetemi Programjában ennek megfelelően szerepel közgazdaságtan, jog, nemzetközi kapcsolatok, külön közép-európai tanulmányok, média és pszichológia is.