Ferencváros;labdarúgás;Dinamo Zagreb;

2020-09-16 21:16:33

Ferencvárosi futballcsoda – A magyar bajnok 2-1-re nyert a Dinamo Zagreb ellen

Az FTC bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásába, ami azt jelenti, hogy már biztos a részvétele az El csoportkörében.

A Dinamo Zagreb 2011 óta nem veszített el idegenben európai kupaselejtezőt, de nemcsak ezért számított esélyesebbnek az FTC elleni mérkőzésen a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében. Tavaly a két együttes szintén találkozott egymással a BL-ben, a horvát fővárosban a ferencvárosiak sokat ígérő 1-1-et értek el, ám Budapesten a vendégek 4-0-ra győztek. Idén is esélyesebbnek számítottak a vendégek, akiknek erősebb a keretük.

A Groupama Arénában zárt kapuk mögött rendezett találkozó jobban nem kezdődhetett volna a magyar bajnok számára: a 2. percben Nguen futott le az alapvonalig, keresztbe ívelt labdáját Lovrencsics 6 méterről kapásból a hálóba lőtte (1-0). A horvátok minél gyorsabban szerettek volna egyenlíteni, alig volt a ferencvárosiaknál a labda, akiknek rengeteg nehézséget okoztak a gyors horvát ritmusváltások.

A 23. percben egyenlítettek a vendégek, jobboldali szöglet után a megcsúsztatott labda a gólvonalon helyezkedő Uzuniról pattant a kapuba (1-1). A sarokrúgás előtt Civic veszítette el a labdát a tizenhatos sarkánál, majd nagy vágtát követően tudott szögletre menteni. A zágrábi találat után Lovrencsis cserét kért, Botka folytatta helyette.

Az első játékrész második fele kiegyenlített küzdelmet hozott, mindkét együttes törekedett a biztonságos játékra, az utolsó percekben a ferencvárosiak kétszer is labdát szereztek a horvát tizenhatos közelében, de nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítani.

A második felvonás első komoly helyzete a vendégek előtt adódott, Stojanovic három ember között is bejutott a tizenhatoson belülre, lövését Dibusz ki tudta ütni. Fokozta a nyomást, gólt szerzett a Ferencváros a 65. percben: Uzuni szerzett labdát a félpályánál, egyedül kitört és 17 méterről a bal sarokba lőtt (2-1).

A vezetés után nagyon beszorultak a hazaiak, akik tizenegy emberrel védekeztek, a zágrábiak nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, az utolsó pár percben pedig a hazaiak a zágrábi térfélen tartották a labdát.

Szerhij Rebrov együttese már biztos résztvevője az Európa-liga csoportkörének, a klub garantáltan 1,2 milliárd forintot kap az európai szövetségtől. A BL főtáblájára jutásért a norvég Molde vár a csapatra.

A mérkőzésről szóló percről percre tudósításunkat itt találja.