Előfizetés

Újabb győri versenyző lett koronavírusos, neki is kell hagynia a kajak-kenu világkupát

MTI
2020.09.23. 19:57
Balla Virág győzött egy 2020. júliusi versenyen
Fotó: Facebook/Kajak-Kenu Győr
Közös buszozás miatt fogyatkozott meg a pénteken kezdődő verseny rajtján indulók száma.
Nem versenyezhet a pénteken kezdődő szegedi világkupa-versenyen Balla Virág, a Graboplast Győr világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok kenusa, mivel pozitív lett a koronavírustesztje.    – Hétfőn tesztelték a csapatot, és szerdán kora reggel érkezett meg az eredmény, sajnos pozitív lett – mondta a Nemzeti Sportnak a 26 éves versenyző. Hozzátette, az eredmény azért „benne volt a pakliban”, mert két hete megfázásos tünetekkel bajlódik. A Graboplast Győr közösségi oldalának szerdai híradása szerint a csapat jelentős része nem utazhat el a szegedi versenyre, mert a szövetség által kijelölt egyik szűrőállomásra, Martonvásárra ugyanazzal a busszal mentek a versenyzők és az edzők, vagyis fennáll a fertőzés továbbadásának lehetősége. Az érintetteknek így vissza kellett lépniük a versenytől. A világkupán így csak Kopasz Bálint és Kammerer Zoltán képviseli a Graboplast Győr csapatát.

Hatgólos meccsen nem bírt egymással a Molde és az FTC

Korom Milán
2020.09.23. 19:53

Fotó: Zagyi Tibor / Népszava
A magyar bajnok már akár idegenben bebiztosíthatta volna továbbjutását a Bajnokok Ligája főtáblájára, végül annak kell örülnie, hogy nem kapott ki.
A Ferencváros 3-3-as döntetlent játszott a norvég Molde FK otthonában szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik, utolsó fordulójának első mérkőzésén. A visszavágót jövő kedden 21 órától rendezik Budapesten.
97. perc: Gregersen is besárgult, majd a játékvezető lefújta a meccset.

90. perc:
Hat perc hosszabbítást rendelt el a játékvezető.

89. perc:
Az utolsó változtatás a mérkőzésen: James ment le, Bolly állt be.

88. perc:
Isael állt be Tokmac helyére.

87. perc:
Büntetőhöz jutott a Ferencváros, Brynhildsen ért kézzel a labdához. Haratyin állt a labda mögé, a kapus elment jobbra, a labda pedig balra. (3-3)

83. perc:
GÓL! Ellingsen 12 méterről, nyakatekert mozdulattal bólintott Dibusz kapujába. (3-2)

81. perc:
Wolff Eikremet kellett ápolni, majd lecserélni. Omoijuanfo állt be a helyére a hajrára.

77. perc:
Zörrent a Ferencváros hálója, azonban Brynhildsen lövése előtt már sípjába fújt a játékvezető, lökés miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

74. perc:
Blazic adta el a labdát, James került ziccerbe. Az elé vetődő Haratyin vállában akadt el a labda – videóbíró vizsgálta az esetet, majd szögletet ítélt.

73. perc:
Boli is elhagyta a pályát, Zubkov váltotta.

72. perc:
Nagy a zavar a Ferencvárosnál, ezúttal James bólintását kellett fognia Dibusznak.

71. perc:
Rebrov próbálja rendezni a sorokat, Sigér állt be Somália helyére.

65. perc:
GÓL! Egyenlít a Molde: Wolff Eikrem lőtt 10 méterről a jobb alsóba. (2-2)

58. perc:
Hussain is besárgult, Laidounit taposta meg hátulról.

57. perc:
Hazai csere: Brynhildsen váltotta Knudtzont.

55. perc:
GÓL! Nem örülhetett sokáig az FTC, egy jobb oldali szöglet után James bólintott öt méterről. Dibusz csak belekapni tudott, a labda a hálóban landolt. (1-2) Eddig ami kapura ment, abból gól lett.
52. perc: GÓL! Megint a hetedik perc, csak már a második félidőben. Újfent Botka tette középre a labdát, ezúttal Uzuni fejelt jó 10 méterről a hosszúba. (0-2) Második kaput talált lövéséből is gólt szerzett az FTC.

51. perc:
Jönnek előre a norvégok, Wolff Eikrem lövése pattant meg Blazic lábán, így a labda nem sokkal elkerülte a kaput.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc:
Wingo távoli lökete szállt el a kapu mellett, Dibusznak így még mindig nem akadt védeni valója. A játékvezető nem hosszabbított, véget ért az első játékrész.

43. perc:
Knudtzon sárgult be miután jókorát belerúgott Civic lábába.

40. perc:
Nehéz zavarba hozni a ferencvárosiakat, akik ezekben a percekben újra többet birtokolják a labdát.
33. perc: Blazicnak jár a taps, sikerült szögletre mentenie James elől. 29. perc: Egy szabadrúgás után Haratyin fejelt 15 méterről a kapu fölé. 27. perc: Egy jobb oldali szöglet után a vendégeknek sikerült kifejelni a labdát, a tizenhatoson kívülről Wingo próbálkozott, de a lövés jócskán a kapu fölött szállt el. Továbbra is csak egy kaput talált lövést jegyezhettünk fel, abból született az FTC vezető találata. 24. perc: Kiegyenlített játékot szemlélhetünk, a bekapott gól után a Molde kicsit próbálta fokozni a tempót, azonban az FTC állja a sarat. 19. perc: Egy bal oldali szöglet után ismét James fejét találták meg, ezúttal a léc fölé bólintott. 15. perc: Az első veszélyes hazai lehetőséget is feljegyezhettük, James bólintott a kapu mellé hat méterről.

7. perc: GÓL! Szokás szerint jól kezdett a Ferencváros, Botka tálalt a jobb szélről középre, Boli pedig közvetlen közelről a hálóba gurított. (0-1) 6. perc: Egyelőre mondhatni ismerkednek a csapatok, a kapusok eddig nem nagyon találkoztak a labdával. 1. perc: A Ferencváros indította útnak a labdát.

Molde – Ferencváros 3-3 (0-1)

Molde, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Carlos del Cerro Grande (spanyol)
Molde:
Linde – Wingo, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Aursnes, Hussain – E. Hestad, Wolff Eikrem (Omoijuanfo, 81.), Knudtzon (Brynhildsen, 57.) – James (Bolly, 89.). Cserék: Craninx, Bjornbak, Christensen, Brynhildsen, Pedersen, Bolly, Omoijuanfo. Vezetőedző: Erling Moe.

Ferencváros:
Dibusz – Botka, Frimpong, Blazic, Civic – Laidouni, Haratyin, Somália (SIgér, 71.) – Tokmac (Isael, 88.), Boli (Zubkov, 73.), Uzuni. Cserék: Bogdán, Lovrencsics, Zubkov, Sigér, Heister, Dvlai, Isael. Vezetőedző: Szerhij Rebrov.

Gólszerző:
James (55.), Wolff Eikrem (65.), Ellingsen (83.) illetve Boli (7.), Uzuni (52.), Haratyin (87.)

Sárga lap: Knudtzon (43.), Hussain (58.), Gregersen (97.)

Előzmények

A koronavírus-járvány miatt a kvalifikáció első három körében egyetlen mérkőzés döntött, a svéd bajnok Djurgardent a Groupama Arénában 2-0-ra, az 51-szeres skót bajnok Celticet bravúros teljesítménnyel idegenben verte 2-1-re Szerhij Rebrov alakulata, míg legutóbb, múlt szerdán a vendég Dinamo Zagrebnek vágott vissza egy 2-1-es győzelemmel a tavaly ugyanebben a körben elszenvedett vereségért. A norvég bajnokcsapatnak az első körben a finn KuPS búcsúztatása nem jelentett gondot (5-0), majd következett a szlovén Celje otthonában aratott 2-1-es győzelem, illetve az azeri Qarabag vendégeként tizenegyespárbajban kiharcolt továbbjutás.

Öt és fél milliárdot ér a Ferencváros továbbjutása

Korom Milán
2020.09.23. 10:30

Fotó: Erdős Dénes / Népszava
A Ferencváros 25 év múltával újra bejuthat a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájára. A selejtező rájátszásában a norvég Molde az ellenfél.
Negyed évszázad múltával ismét ott lehet a labdarúgó Bajnokok Ligája főtábláján a Ferencváros. Az 1995/96-os szezonban a zöld-fehéreknek „csak” az Anderlechten kellett túljutniuk a csoportkörbe kerülésért, ezúttal viszont négy párharcot kell sikerrel megvívnia a magyar bajnoknak.
A koronavírus-járvány miatt a kvalifikáció első három körében egyetlen mérkőzés döntött, a svéd bajnok Djurgardent a Groupama Arénában 2-0-ra, az 51-szeres skót bajnok Celticet bravúros teljesítménnyel idegenben verte 2-1-re Szerhij Rebrov alakulata, míg legutóbb, múlt szerdán a vendég Dinamo Zagrebnek vágott vissza egy 2-1-es győzelemmel a tavaly ugyanebben a körben elszenvedett vereségért.
A mértékadó Transfermarkt által 24,7 millió euróra taksált Ferencváros az előző három körben egyaránt a legnehezebb ellenfelet kapta, kétszer nála papíron esélyesebb riválist búcsúztatott. Ezzel szemben a Moldét (12,85 millió) Fortuna kegyeibe fogadta, lévén összértéket tekintve csak gyengébb együttesekkel találkozott.
A norvég bajnokcsapatnak az első körben a finn KuPS búcsúztatása nem jelentett gondot (5-0), majd következett a szlovén Celje otthonában aratott 2-1-es győzelem, illetve az azeri Qarabag vendégeként tizenegyespárbajban kiharcolt továbbjutás.
A norvég bajnokság már jó ideje tart, 18 fordulót követően a Molde 34 ponttal a második helyen áll, hátránya 16 pont a listavezető FK Bodo/Glimt mögött. Az Erling Moe által irányított csapat nagyon az európai porondra fókuszál, legutóbbi kilenc bajnokijából hatot elveszített, legutóbb múlt szombaton 2-1-re kapott ki a Valerenga vendégeként.
A Molde – amely története során egyszer, az 1999/2000-es szezonban szerepelt a BL főtábláján – legutóbbi tíz hazai európai kupamérkőzésén nem talált legyőzőre, otthon 2015 novemberében a Fenerbahcétól kapott ki legutóbb. Az előző idényben a norvég együttes az Európa-liga csoportkörében a török gárda mellett az Ajaxot és a Celticet is maga mögé utasította, a legjobb 32 között a későbbi győztes Sevilla ellen búcsúzott. A norvég alakulat a megelőző két idényben az El-csoportkör kapujában esett ki: a szerb Partizan, előtte az orosz Zenit ellen. A 2017/18-as szezonban a csapatot erősítette az immár Dormtundban brillírozó Erling Braut Haaland, a jelenlegi keret legveszélyesebb támadója a nigériai Leke James, aki a bajnokságban 13 mérkőzésen 7 gólt szerzett.
Több ferencvárosi játékosnak is van kötődése Norvégiához, a csatár Franck Boli 2012 és 2014, valamint 2017 és 2019 között játszott a Stabaekban - közte egy szezont az Aalesundnál töltött -, kilenc alkalommal lépett pályára a Molde ellen és ezeken a találkozókon négy gólt szerzett. A bombaformában futballozó Tokmac Nguen - aki a Djurgarden, valamint a Celtic ellen is betalált, az NB I góllövőlistáját pedig holtversenyben négy találattal vezeti - 2011 és 2019 között futballozott Norvégiában, aktuális csapataival hatszor játszott a Molde ellen és négy gólt szerzett, igaz, egyszer sem volt a győztes oldalon.
A párharc első felvonása szerdán (tv: M4 Sport 21.00) Norvégiában – műfüves pályán – a spanyol Carlos del Cerro Grande sípjelére kezdődik, a visszavágót jövő kedden játsszák Budapesten. A BL rájátszásában már használják a VAR-technológiát, videóbíró is segíti a játékvezető munkáját.

Rengeteg pénz forog kockán

A párharcnak óriási anyagi tétje is van, hiszen a BL csoportkörébe jutás jelentősen több pénzt ér, mint a vesztesnek a szereplés az Európa-liga főtábláján. Mindkét csapat eddig 6,4 millió eurót (körülbelül 2,3 milliárd forint) keresett a selejtezőben, amelyik gárda innen továbbmegy, az további 15,25 millió euróval (5,5 milliárd forint) gazdagodik, míg az El-csoportkör 2,92 millió eurót (1 milliárd forint) ér.