Románia;trollkodás;távoktatás;zoom;

Online oktatás egy bukaresti iskolában

- Egy 12 éves diák az online tanórák réme Romániában

Többezer fős csapata random trollkodja szét a tanítási órákat.

A távoktatás egyik káros mellékhatása ütötte fel a fejét Romániában:

egy Oroszlánok klánja nevű, több ezer diákot tömörítő csoport zavarja meg rendszeresen a tanórákat. Káromkodnak, szidják a tanárokat és más diákokat, gyakorlatilag ellehetetlenítve az oktatást

- írja helyi sajtójelentésekre hivatkozva a Főtér. Megjegyzik, nem hekkerekről van szó, hanem olyan diákokról, akik unatkoznak az órákon és remek mulatságnak gondolják, ha bandákba tömörülnek és úgy trollkodnak. 

A Discord nevű csevegőplatformon közel hétezer tagja van már a csoportnak, amelyben bárki beteheti aktuális órája Zoom-linkjét. Ennek birtokában – beállítástól függően – a trollkodók fiktív fiókokból könnyen beléphetnek a virtuális tanterembe, beleszólhatnak a pedagógus mondandójába, láthatják a többi diákot.

Az akció mögött egy 12-13 év körüli fiú, Valentin áll, aki tavasszal alapította a csoportot, aki Zoom nevű videochat programban talált egy biztonsági rést, amit így használ ki. 

A YouTube-csatornát, ahol nyilvánosságra hozták a megzavart órák felvételeit, időközben szexuális tartalom miatt megszüntették, de Valentin máris toborozza a követőket az új csatornájára.

Már a rendőrség is nyomoz az ügyben, miután egy pedagógus bejelentést tett az ügyben. A Zoom-alkalmazás használatától világszerte eltanácsolnak mindenkit, mivel komoly biztonsági rések találhatók a programban. Egy ilyet már Magyarországon is kihasználtak: a Népszava is beszámolt arról az esetről, amelyben az egyik budapesti általános iskola és gimnázium élő, online tanévzárója zajlott ugyancsak a Zoom nevű alkalmazáson keresztül, amikor megjelent a főképernyőn egy önkielégítést végző, arcát eltakaró férfi. A jelenetet több százan is láthatták, tanárok, szülők és diákok egyaránt.

A mexikói férfi a majdnem 400 kilós fogyása ellenére is a fokozottan veszélyeztetettek közé tartozik, a felgyógyulása kivételes csodának számít.