Ferencváros;NB I;labdarúgás;

2020-10-04 20:28:52

Megállíthatatlan a Ferencváros

A Bajnokok Ligája csoportkörében is érdekelt zöld-fehér alakulat hátrányból fordítva nyert 2-1-re Isael duplájának köszönhetően a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában.

Kedd este még a Molde ellen játszott sorsdöntő mérkőzést a labdarúgó Bajnokok Ligájában a Ferencváros, vasárnap pedig már az NB I listavezetője, a Puskás Akadémia volt a soron következő ellenfél. A bajnoki címvédő alakulat lényegében legerősebb összeállításában lépett pályára a Groupama Arénában, ugyanakkor nem kis meglepetésre a 4. percben a vendégek szerezték meg a vezetést Joao Nunes fejes gólja révén (0-1). A 24 éves portugál középhátvéd második NB I-es mérkőzésén az első gólját szerezte.

Az idő múltával a Ferencváros egyre nagyobb fölénybe került, az egyenlítő gólra azonban egészen az első félidő legvégéig kellett várni. Tokmac passza után Isael technikás mozdulattal emelt a kapu közepébe a kivetődő kapus fölött (1-1). A második játékrész elején újfent Isael villant meg, Uzuni bepassza után öt méterről lőtt a jobb alsóba (2-1). A 89. percben Baturina dönthette volna el végleg a meccset, azonban nem tudott az üres kapuba találni. A 20 éves horvát egyelőre nem lopta be magát a Ferencváros-szurkolók szívébe, ugyanis a 93. percben újabb ziccert puskázott el.

„Az első 10-15 percben belehibáztunk egy-egy passzba, nem vettük még fel úgy a ritmust, mint a hét közben – értékelt a lefújás után Lovrencsics Gergő, az FTC csapatkapitánya. – Egy kicsit elaludtunk és gólt kaptunk. Szerintem ez a pofon kellett ahhoz, hogy felébredjünk és utána teljes egészében kontrolláltuk a mérkőzést. Két gyönyörű gólt rúgtunk, utána is megvoltak a lehetőségeink, lehetett volna nagyobb különbség is, de az a lényeg, hogy nyertünk” – tette hozzá.

A 2-1 amolyan sláger eredmény volt a fordulóban, ugyanis további három mérkőzés végén állt ez az eredményjelzőn, csak a vendég csapat javára. A pénteki nyitómérkőzésen a két újonc összecsapásán meglepetésre a Budafok emberhátrányban győzte le az MTK-t, majd szombaton a Kisvárda Mezőkövesden, a Paks Miskolcon a DVTK vendégeként zsebelte be a három pontot, míg az ez idáig sereghajtó Honvéd 4-2-re nyert Zalaegerszegen.

A forduló zárómérkőzésén az Európa-ligától búcsúzó Fehérvár és az Újpest feszült egymásnak. Noha a vendégek kipihentebben várhatták az összecsapást, mégsem volt zökkenőmentes a lila-fehérek felkészülése, lévén a klub több játékosa és munkatársa is megfertőződött a koronavírussal.

„A pénteki COVID-tesztelés eredményeként fény derült arra, hogy néhány játékosunk és munkatársunk is érintetté vált a fertőzésben. A megfelelő intézkedéseket megtettük, a bajnokságot folytatjuk tovább. Az érintett játékosok nevét nem fogjuk nyilvánosságra hozni” – állt a klub közleményében. A mérkőzés lapzártánk után ért véget.