Feljelentés tételére buzdítja Demeter Szilárd azokat, akik szerint Dúró Dóra a könyvdarálással túlment a véleménynyilvánítás elfogadható határán. Demeter Szilárd a hvg.hu-nak arról beszélt, a magyar bíróság dolga megállapítani, hogy ezzel Dúró Dóra törvénytelenséget követett-e el. Amennyiben nem, úgy ez innen kezdve ízlés- és értékrendvita.
A Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatójának a könyv (ön)érték, már csak ezért sem semmisítene meg egy kiadványt sem. Ráadásul az európai történelem különböző vészterhes korszakaiban ez bevett gyakorlat volt. Jelezte, nem ért egyet Dúró Dórával, de nem tiltaná el a politikust véleményének kifejezésétől.
A Meseország mindenkié kötettel kapcsolatosan pedig az a benyomása, hogy azt felnőtteknek írták és nem gyerekeknek. Utóbbiak pedig „nem hülyék, nem kell őket érzékenyíteni, hamar leveszik, ha valami nem kóser.”
Megítélése szerint a világ megítéléshez óvodáskorban nem szükséges tudni, mi az a homoszexuális.
Az interjúban kitértek Lázár Ervinre és A hétfejű tündérre, amelyről minap a Kásler-féle magyarságkutató Intézet egyik munkatársa azt írta, „konzumidiótákat termel a gazdasági háttérhatalom céljaira.” Erről Demeter Szilárd úgy vélekedik, hogy „zseni volt a pasas, az egyik legnagyobb mesélőnk... megvan az összes műve, ott vár a polcon, hogy amikor a gyerek odanő, elolvashassuk...amíg ezeket a könyveket le tudjuk venni a polcról, el tudjuk olvasni a gyerekeknek/gyerekekkel, addig én azt se bánom, ha naponta írnak kicsimillió érzékenyítő posztot, vagy meséskönyvnek álcázott bármit.”
A PIM főigazgatója egyébként most sem hazudtolta meg magát, az interjút megjelenése előtt is kitette a Facebook-oldalára.
Indoklása szerint azért, mert a HVG már többször is „elfelejtette” megkérdezni őt a rá vonatkozó dolgokban, amikor pedig megtörtént, abban nem volt köszönet. „Mivel a kérdéseiben érzek némi célzatosságot és elfogultságot, és mivel az FB-oldalam szerint ez egy valamiért fontos témává nőtte ki magát, ezért korábbi gyakorlatomhoz híven a Küldés-gomb megnyomása után a teljes interjút kiteszem a Facebookra.”
A levélre a hvg.hu felelős szerkesztője úgy reagált, ebből a gyakorlatból az következik, hogy Demeter Szilárd világában a sajtó eleve csak szócső lehet (például az újságírót az interjú első változatának posztolásával meg kell fosztani a visszakérdezés lehetőségétől is.)
Nagy Iván Zsolt számára ez „zsigeri kisstílűségnek tűnik” és az interjút azért is közlik, mert „hozzátartozik a kulturális korrajzhoz.”