A Joe Biden demokrata párti elnökjelölt fiáról, Hunter Bidenről nyilvánosságra került információk nem orosz dezinformációs kampány részei - jelentette ki John Ratcliffe, az amerikai hírszerző szervezeteket összefogó Országos Hírszerzési Igazgatóság (DNI) vezetője a Fox televíziónak adott interjújában hétfőn, amelyet az MTI szemlézett.
Az állami média szerint a műsorvezető közvetlen kérdésére, hogy vajon megalapozottak-e a képviselőház hírszerzési bizottsága demokrata párti elnöke, Adam Schiff állítása, miszerint a Hunter Bidenről az elmúlt napokban nyilvánosságra került információk hátterében orosz kampány lehet, Ratcliffe leszögezte: az amerikai hírszerzésnek nincsenek ezt alátámasztó információi.
"Kinevezésemkor éppen annak akartam véget vetni, hogy a hírszerző közösséget bármilyen politikai narratíva érdekében használják fel".
Mint arról a Népszava is beszámolt, a New York Post című lap a múlt héten csütörtökön hozott nyilvánosságra Hunter Biden laptopjáról származó elektronikus leveleket, amelyekből kitűnt: Hunter Biden évekkel korábban - amikor a Burisma ukrán energetikai cég igazgatótanácsi tagja volt - összehozta az apját, Joe Bident, aki akkor Barack Obama kormányzatának alelnöke volt, a Burisma egyik vezetőjével. Az illető e-mailben mondott köszönetet a Washingtonban létrehozott találkozó megszervezéséért. Joe Biden mindig tagadta, hogy megvitatta volna a fiával az ukrajnai üzleti ügyeit.
A New York Post ezt követően olyan e-maileket is nyilvánosságra hozott, amelyek Hunter Biden kínai üzleti ügyeit taglalják. A lap állítása szerint az e-maileket a laphoz egy számítógép-javító juttatta el, akinél Hunter Biden a laptopját javíttatta.
Demokrata párti politikusok, köztük Adam Schiff, a képviselőház hírszerzési bizottságának elnöke, úgy vélekedtek, hogy a laptopról nyilvánosságra került információk a demokraták elnökjelöltje, Joe Biden lejáratására irányuló orosz dezinformációs kampány részei. Maga Joe Biden "rágalomnak" minősítette az információkat.