Az építészet, valamint vizuális és alkalmazott művészet kategóriákban, 35 év alatti alkotóknak meghirdetett pályázat szervezőinek célkitűzése a társművészeti ágak szorosabbra fűzése és új kapcsolódási pontok keresése, és hogy felhívják a figyelmet a gondolatok köré épülő alkotásra, s ezáltal az értékteremtésre. A zsűri kategóriánként 1-1 Fődíjat és 2-2 „Ígéretes projekt” díjat osztott ki, nettó 1,2 millió forint összdíjazásban.
Az építészeti fődíjat Fehér Anna Ditta Hajlék című alkotása kapta, amely a méltatás szerint „egyfajta élettani útikalauz és egyben vándorlási kísérlet egy VI. kerületi albérlet és egy szentendrei erdei helyszín között.” „Ígéretes projekt” díjban részesült Komáromi Dóra és Magyar Nikolett X Ray (Röntgen) elnevezésű, a korai modern bécsi építészetet megidéző egyetemi tervről szóló kisfilmje, valamint Offra Flóra KINTSUGI-HÁZ. Hajléktalanok kiléptető otthona című pályaműve. A vizuális és alkalmazott művészet kategória nyertese Nagy Eszter Genius Loci című pályamunkája.” kategória „Ígéretes projekt”-je Kárpáti Judit Eszter DLA Phase In Phase Out című fény és hanghatásokkal operáló installációja, valamint a Lines (Vonalak) című videó: Boruzs Ádám munkája egy audiovizuális kísérletet jelenít meg.
Idén először különdíjat, a DECODE Spotlight Díjat is odaítélték, amely a társadalmat szolgáló, azt előmozdító kreatív alkotásokat díjazza. Az elismerést a járványhelyzetre is reflektáló Plexiplay elnevezésű munkájáért Bata Balázs, Ludányi Nóra, Máté Manda, Molnár Tamás, Szigetvári Balázs vehette át. A projekt „a társadalom, szociális érintkezéseink, felgyorsult változásainak tárgyiasult elemét, mint talált tárgyat használja fel, a szeparációt létrehozó plexi falakat.” A legjobb pályamunkákat bemutató kiállítás hamarosan online is bejárhatóvá válik a www.decode-foundation.hu weboldalon.