Fütyült a szabályokra NER-ben hasító arab szállodamogul, amikor luxusvillát húzott a Rózsadombra – írta a 24.hu a lovagkereszttel kitüntetett Sameer Hamdan nemrég befejezett II. kerületi Verecke úti építkezéséről.
A lap munkatársai a helyszínen próbáltak meggyőződni állításukról, hogy az évekkel ezelőtti építkezés során a Csatárka nevű kerületrészben elkészült ingatlan szabálysértő módon épült meg, amire korábban az arab üzletember – aki egyben a belvárosi Párisi Udvar tulajdonosa is – nem kapta meg a fennmaradási engedélyt a II. kerületi önkormányzattól.
A portál felidézte: a Verecke úti építkezésről 2017-ben számolt be az Átlátszó, kiderítve, hogy Hamdan az akkor még fideszes vezetésű II. kerületnél nem jelentette be az építkezést, később aztán már attól írt az oknyomozó portál, hogy a fővárosi kormányhivatal vizsgálatot folytat az ügyben.
„Jól láthatóan engedélytől eltérő”
A 24.hu megkereste az ügyben a II. kerületi önkormányzatot, ahonnan azt a tájékoztatást kapták , hogy a helyi építési szabályzat alapján a felszín felett legfeljebb 12 százalékkal lehet beépíteni egy telket. Ebben az esetben ez egy 137 négyzetméternyi alapterületű lakóházat jelentene maximum, míg a zöldfelület arányának legalább 75 százaléknak kellene lennie, azaz közel 855 négyzetméternek.
Az önkormányzat jelezte azt is, hogy bár nincs hivatalos jogkörük állást foglalni, de „a telek jól láthatóan engedélytől eltérően épült be”.
Ezzel egyébként az előző városvezetés is tudott, legalábbis ezt bizonyítja, hogy 2019 márciusában a fideszes Láng Zsolt vezette városháza nem adott engedélyt az építkezésre, mivel a tervezett épületek „nem feleltek meg az illeszkedési követelményeknek”. Ezt azonban a tulajdonos nem hagyta annyiban, és megépítette az épületeket. Sőt, utólag fennmaradási engedélyért folyamadott az illetékes szervekhez.
Az eljárás folyamatban van
A fennmaradási engedélyezés idén januártól már a kormányhivatal építésfelügyeletének a hatásköre. Az önkormányzat illetékesei a fővárosi kormányhivatal „Észak-Budai Építésügyi és Építésfelügyeleti Osztályának” vezetőjénél az idén júliusban érdeklődtek az ügy fejleményeiről, de kérdésükre azóta sem kaptak választ, ahogy a portál sem.
Sameer Hamdan viszont személyesen jelezte nekik, hogy ő nem kíván nyilatkozni, hivatalos képviselője pedig csak annyit közölt:
Sameer Hamdan a tulajdoni lapon található bejegyzés szerint 2017-ben lett tulajdonos, a 24.hu pedig egy mindenki számára elérhető adatbázisból lekért egy 2016-os légi fotót a telekről, amelyen az látszik, hogy azóta jelentősen bővült a lakóingatlan, a zöldterület pedig zsugorodott.