tenisz;Rafael Nadal;ATP-vb;

2020-11-17 18:42:25

Nadalt verte az osztrák sztár

2 óra 25 perc után Thiem-Nadal 7:6 (7), 7:6 (4).

Hat évvel ezelőtt, a 2014-es Roland Garroson mindössze hét gémet tudott elvenni Dominic Thiem Rafael Nadalról, ami ma már sokkal inkább a történelmi múlt, mintsem a realitás kettejük küzdelmében. A londoni tenisz ATP-világbajnokság második napjának slágermérkőzése előtt nem véletlenül emlékezett mindenki a két teniszező korábbi rivalizálására: 1., a világranglista második helyezettje játszott a harmadik ellen, 2., Nadal hat éve, az első meccsük után ezt jövendölte osztrák ellenfeléről: „Jön az új generáció, mi már nem leszünk itt tíz év múlva. Dominic viszont rövid időn belül ott lesz a csúcson, minden esélye megvan arra, hogy topjátékos legyen belőle.” Nadal egy dologban tévedett: Djokoviccsal és Federerrel együtt még mindig ők uralják a sportágat, abban viszont igaza lett: Thiem valóban csúcsjátékossá vált.

Az osztrák híresen keményen készül, de persze nem annyira, ahogyan azt a sajtóban állítják: Thiem elmondta, hogy csak a médiában jelenik meg róla, hogy a hátán fatörzsekkel edz, és az éjszakai, hosszú erdei kocogásokat a fagyos, hideg folyókban úszva szokta lezárni. Ha ez nem is igaz, azt a komplett mezőny elismeri, az osztrák munkamorálja legendás.

Nadal a meccs előtt 9-5-re vezetett kettejük küzdelmében. Mindketten győzelemmel nyitottak az első körben, Nadal az orosz Rubljovot, Thiem pedig a tavalyi görög világbajnokot, Cicipaszt verte.

Mivel a felek legutóbbi mérkőzései rendre rövidítésekkel dőltek el, feltételezhető volt: az olló olyan szűk már kettejük között, hogy ezúttal sem lesz másként. S lőn: az első, egy óra 12 percig tartó mamutszett is nyilván így végződött. Hozta mindenki az adogatását, aztán a rövidítésben jöhetett az oroszrulett. Ebben Thiemnek volt több tölténye, 7:6-ra nyerte a szettet. A másodikban kis híján lekopírozták az elsőt, aki adogatott, egy odavissza breaket leszámítva nyerte a saját játékát. 6:6 után megint rövidítés, és megint az osztrák percei következtek, vagyis 2 óra 25 perc után: Thiem-Nadal 7:6 (7), 7:6 (4).