vesztegetés;gyanúsítottak;büntetőeljárások;Boldog István;Fehér Petra;

Boldog-ügy: újabb gyanúsítások, lemondott képviselőnő

A fideszes politikus „jobbkeze”, a szintén gyanúsított Fehér Petra lemondott törökszentmiklósi önkormányzati képviselői mandátumáról.

Újabb gyanúsítottjai vannak a Boldog István Fidesz–KDNP-s országgyűlési képviselő Jász-Nagykun-Szolnok megyei választókerületében sejtett visszaélésnek; összesen 11 embert gyanúsítottak meg, köztük négy választott tisztségviselő van a hatóság látókörében – írta a Magyar Hang a kérdésükre adott Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) válasza alapján.

A Népszava idén májusban írt arról, hogy a KNYF ügyészei előtt kellett felelnie Boldog Istvánnak, akit a Terület- és településfejlesztési operatív program (TOP) pályázataival kapcsolatban elkövetett visszaélések kapcsán hallgattak ki.

A vesztegetés elfogadásával gyanúsított kormánypárti képviselő mentelmi jogát április 6-án függesztette fel Polt Péter legfőbb ügyész javaslatára az Országgyűlés. Ezt követően tarthattak a politikusnál házkutatást, és foglalhattak le a nyomozók bizonyítékokat. A zűrös TOP-pályázatok ügyében előbb a NAV, majd a ügyészség vizsgálódott; májusig kilenc embert – köztük cégvezetőket és vállalkozókat – hallgattak ki gyanúsítottként, akiknek listája bővült azóta a KNYF tájékoztatása szerint.

Az ügy egyik gyanúsítottja, a Boldog István jobbkezeként emlegetett Fehér Petra lemondott 2019 októberében szerzett önkormányzati mandátumáról – közölte Facebook-oldalán Markót Imre, Törökszentmiklós polgármestere. Mint ismertette: Fehér Petra lemondását november 18-án a képviselő-testületnek címzett írásbeli nyilatkozatában tette meg.

A polgármester utalt arra, hogy amennyiben a képviselő nem távozott volna önként, neki kellett volna kimondania a mandátumának megszűnését. Jelezte: Fehér Petra egy év szótlanság és jelenlét nélküli képviselőség után távozik.

– Tavaly november 5-én még részt vett az alakuló ülésen, majd ezt követően már egyetlen ülésen sem jelet meg. Távolmaradását csupán egyetlen egyszer jelezte – fűzte hozzá Markót Imre. 

A Magyar Hang emlékeztetett, hogy a politikus 2019 októberében kompenzációs listán jutott Törökszentmiklós képviselő-testületébe, és beválasztották a megyei közgyűlésbe is. Az önkormányzati törvény értelmében azonban ha egy képviselő egy éven át nem vesz részt a képviselő-testület ülésén, megbízatása megszűnik.

Fehér Petrát 2019 december 4-én letartóztatták a büntetőügyben, ám idén februárban szabadlábra, illetve házi őrizetbe helyezték. A nő azóta nem vett részt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés munkájában sem, így ottani mandátuma is megszűnhet.