A hazai gyakorlatnak megfelelően a Velencei Biennále nemzeti biztosa, dr. Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum igazgatója idén is nyílt pályázat útján, tizenöt jelentkező közül szakmai zsűri döntése alapján választotta ki a következő Biennále magyar kurátorát és kiállítását.
A zsűri indoklása szerint „Keresztes Zsófia a fiatal és már nemzetközi sikereket is felmutató magyar művészgeneráció egyik kiemelkedő képviselője. Alkotásaiban merészen átlépi és ugyanakkor ötvözi a művészeti ágak és stílusok határait. A pavilon terét egyetlen egészként kezelő, az építészet, a szobrászat és az iparművészet határán mozgó, jellegzetesen női nézőpontú installációja önmagunk megismerésével és az emberi kapcsolatokkal foglalkozik és a képzelet tájain tesz belső utazást, melyhez többek között Szerb Antal Utas és holdvilág című regényéből merített inspirációt.”
A döntés értelmében hazánk hosszú idő után jelentkezik újra női kiállítóval, a Magyar Pavilon 110 éves történetében női művésznek eddig mindössze kétszer volt önálló kiállítása: 2011-ben Németh Hajnal projektje, 1982-ben Schaár Erzsébet posztumusz tárlata volt látható. A nemzetközi seregszemle vezetése a világjárvány miatt kialakult rendkívüli helyzetre tekintettel 2021-re halasztotta a 17. Velencei Építészeti Biennále megrendezését, s 2022-re módosították az 59. Velencei Képzőművészeti Biennále időpontját is.