felfüggesztés;érvénytelenítés;Színház- és Filmművészeti Egyetem;SZFE;

- Az SZFE vezetői már „csak” két hetet vennének el a hallgatóktól

Kezdődik a vizsgaidőszak, és nemcsak a hallgatók, az oktatók is elutasítják a tanév rendjének módosítását.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) illegitim vezetősége felismerte, hogy dokumentáltan megtartott tanórákat és kurzusokat meg nem történtnek tekinteni nem lehet, így már csak az általa elrendelt felfüggesztéstől számított két hét érvénytelenítéséhez ragaszkodna – írták Facebook-oldalukon az egyetem hallgatói.

Leszögezték:

„A tanév rendjének módosítását elutasítjuk.”

Mint közölték, az egyetem polgárságát december 12-én szombaton, közvetetten, az SZFE honlapján megjelentetett levélben értesítette a tanév rendjének módosításáról „az általuk el nem ismert kancellár és a jogszerűtlenül kinevezett általános rektorhelyettes”.

A módosítás alapján az őszi szemesztert a Neptun-rendszer önkényes kiiktatása után elrendelt felfüggesztésig, azaz november 27-ig, teljesítettnek tekintik.   

– Az egyetem működését szerintük „megbénító” blokád a járványhelyzet súlyosbodására való tekintettel fizikai formájában a felfüggesztés elrendelése előtt hetekkel, november 11-én, véget ért – fogalmaztak a diákok.

Hozzátették:

„A digitális oktatásra való átállás zökkenőmentesen történt: ahogyan november 27-ig, úgy a vonatkozó kormányrendelet értelmében halasztó hatállyal megtámadhatatlan felfüggesztés ellenére a szorgalmi időszakból fennmaradó két hétben is maradéktalanul zajlott az oktatás.”

Emlékeztettek, arra is, hogy november 30-án közigazgatási perben támadták meg az általuk el nem ismert kuratórium és vezetőség közös rendelkezését a tanulmányi félév felfüggesztéséről. 

„A Fővárosi Törvényszék kimondta, hogy az Egyetemen az oktatás nem tekinthető felfüggesztettnek, a Neptun-rendszert ezért működtetni kellene, az oktatók és az oktatásszervezés munkatársai mégsem kapják vissza jogosultságaikat. A vizsgaidőszak ennek ellenére ezen a héten kezdetét veszi”– olvasható a bejegyzésben.

Azt is kiemelték, hogy szerintük a tanév rendjét kizárólag jogszerűen kinevezett rektori feladatokat ellátó személy módosíthatná, azonban jelenleg nincs törvényesen megbízott akadémiai vezető, a rendelkezést így az egyetem hallgatói és oktatói semmisnek tekintik.

A kijárási korlátozások és a rendezvénystop napjaira otthonról elérhető kulturális programokat ajánlunk ezen a hasábon.