roaming;Erasmus;határellenőrzés;Brexit;

Képünk illusztráció.

- Itt a Brexit, és ez alapjaiban változtatja meg a hétköznapokat Nagy-Britanniában

Oktatási, kereskedelmi téren, valamint az utazásban is rengeteg változást hoz a kilépés.

Hosszas huzavona után kiderült, nem alku nélkül lépnek ki a britek az Európai Unióból, ugyanakkor a részletek elég lassan kerülnek napvilágra, mivel egy 1200 oldalas dokumentumról van szó. A BBC alapján a 444 összeszedte, mit hoz magával az egyezség. 

Visszaáll a határellenőrzés (ami miatt lassabb lesz a nemzetközi kereskedelem), illetve nem ismerik el automatikusan a más területeken kiállított diplomákat. Ha egy brit 180 napból 90-nél többet akar EU-s országban tölteni, ehhez vízumra lesz szüksége, továbbá megszűnnek a roaming megállapodások is.

Noha a felek meg akarnak állapodni egy tisztességes tarifarendszerről, ez aligha fogja a szolgáltatókat meggátolni a magasabb díjak kiszámlázásában. Továbbá a brit diákok többé nem férnek hozzá az Erasmus-programhoz a jövőben. Ugyan Boris Johnson miniszterelnök egy új rendszert hirdetett meg a diákoknak, erről azonban keveset tudni. 

Manfred Weber írása egy héttel azután jelent meg, hogy Orbán Viktor párhuzamot vont az Európai Unió és a Szovjetunió között.