kézilabda BL;

2020-12-28 20:28:02

Hosszabbításban veszített a Veszprém

A német THW Kiel hosszabbításos csatában 36-35-re nyert a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata ellen a Bajnokok Ligája kölni elődöntőjében. A veszprémiek szerdán 18 órakor a Paris Saint-Germainnel játszanak a bronzéremért, a döntőben a Kiel a Barcelonával találkozik.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjét eredetileg májusban rendezték volna, ám a koronavírus-járvány miatt őszre halasztották a tornát. A német hatóságok azonban ekkor sem engedték a lebonyolítását, ezért kerül sor az eseményre az év végén.

Az első elődöntőben a Barcelona 37-32-re nyert a Paris Saint-Germain ellen. Ezzel eldőlt, hogy a Veszprém-Kiel párharc győztesére a katalán sztárklub vár a keddi fináléban, a vesztes pedig a francia együttessel játszik majd a bronzéremért.

A Veszprém célja a BL megnyerése. A magyar bajnok felkészülését is befolyásolta a koronavírus-járvány, Ligetvári Patrik kapta el a fertőzést, ezért december 8-án az egész együttes karanténba vonult. Ugyanerre kényszerült a Kiel is. A német csapatból öt játékos vírustesztje lett pozitív, ezért a kieliek december 11-én kerültek karanténba.

A veszprémiek hivatalos Facebook-oldalának beszámolója szerint Rasmus Lauge és Manuel Strlek sérülés miatt hiányzik az elődöntőből, de kimaradt a keretből Ligetvári is. Bár a játékosnak a koronavírustesztjei már negatívak, a vértesztje nem hozott megnyugtató eredményt, ezért a klub orvosai nem engedik játszani.

A Kiel ellen megadott keret névsorában Lékai Máté az egyetlen magyar játékos. A veszprémiek névsora:

Balszélső: Dejan Manaszkov

A két csapat negyedszer találkozik egymással a BL elődöntőjében, a korábbi három párharcból kettőt a magyar bajnok nyert meg.

A mérkőzést a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezik.

A két együttes december 2-án a BL csoportkörében csapott össze, Veszprémben a magyar bajnok 41-33-ra győzött.

1.p.: elkezdődött a mérkőzés, a veszprémiek indították útjára a labdát, az első támadásnál Nenadic lövését védte Landin.

2.p.: Corrales is bravúros védéssel kezdett a veszprémi kapuban.

3.p.: vezetést szerzett a Kiel (0-1).

4.p.: Perketer vitte földre Lékait, amiért két perces kiállítást kapott. Az emberelőnyt nem sikerült gólra váltani, a német támadásnál kiállították Maquedát is a Veszprémből.

5.p.: Nenadic eladta a labdát, Weinhold az üres kapuba dobta be a labdát (0-2).

6.p.: egy percen belül egy-egy gól mindkét oldalon, a veszprémi találatot Nenadic szerezte (1-3).

8.p: előbb Margoc talált be a kapuba ziccerből, majd Mahé szép átlövésből (3-3).

14.p.: David Davies, a veszprémiek edzője időt kért, a Kiel 9-6-ra vezet. A tréner egyrészt arra hívta fel a figyelmet, hogy a támadásoknál nem szabad kapkodni, illetve a gyors kieli lerohanások megakadályozására.

14.p.: labdát vesztett a Veszprém, az ellentámadásból Pekeler szerzett gólt, a középkezdés után rögtön Nilsson talált be (7-10).

15.p.: Marguc góljával 8-10, Maquedát másodszor állították ki.

17.p.: felváltva esnek a gólok, Wienczek találata után 13-10-re vezet a Kiel.

19.p.: a Kiel hét emberrel támad, Corrales bravúrral védett, az eredmény nem változott, Mahé a bal szélről Landin lábába dobta a labdát.

20.p.: Blagotinsek kiállítása után négyre növelte előnyét a Kiel (10-14).

21.p.: kapus nélkül támadott a Veszprém, Ekberg szerzett labdát és az üres kapuba dobta (10-15). Ismét időt kért a Veszprém. David Davies megint elmondta, hogy türelmesebben és pontosabban kell támadni.

22.p.: Pekeler két védő között betört és gólt szerzett (10-16).

23.p.: Sagosent kiállították, de a veszprémiek megint elveszítették a labdát.

24.p.: támadott a Veszprém, de pontatlan átadás után a labda az oldalvonalon túlra pattant, nyolc perce nem szerzett gólt a magyar bajnok.

25.p.: időt kért a Kiel, Philipp Jicha vezetőedző a veszprémi fallal szemben a támadások gyorsabb befejezését kérte játékosaitól.

25.p.: Borozan lövését védte Landin.

26.p.: a szaggatott vonalról szerzett megint gólt a Kiel (10-17).

27.p.: ismét egy pontatlan átadás miatt lett eredménytelen vége a veszprémiek támadásának.

28.p.: végre veszprémi gól! Borozan lőtt 8 méterről a kapuba (11-17).

29.p.: Marguc harcolt ki hétméterest, Mahé lövése után Landin lábáról vánszorgott a labda a gólvonalon túlra (12-17).

30.p.: Zarabec talált a veszprémi kapuba, erre volt válasz a magyar bajnok részéről Marguc révén, 18-13-as kieli vezetéssel ért véget az első félidő. A különbség az első játékrész közepén alakult ki, amikor a Veszprém közel tíz percig képtelen volt gólt szerezni. A magyar csapat legjobbja a kapus, Corrales volt, aki óriási bravúrokat mutatott be, a gólok többségét teljesen kiszolgáltatott helyzetben, ziccerből kapta. Az első játékrészt kettős emberelőnyben zárta a Veszprém, a második felvonást a Kiel kezdi majd.

31.p.: a Kiel kezdte a második félidőt, de nem szerzett gólt, az ellentámadásból Marguc betalált (14-18).

33.p.: Duvnjak bombagóllal visszaállította az öt gólos különbséget, Zarabec pedig növelte a Kiel előnyét (15-21).

36.p.: Manaszkov a bal szélről talált a kapuba (16-21).

37.p.: kieli találatra Nilsson válaszolt (17-22).

38.p.: Sagosen lövését védte Corrales, a másik oldalon Jahja csökkentette a különbséget (18-22).

40.p.: Blagotinsek szerzett labdát, Jahja pedig tíz méterről lőtt bombagólt (19-22).

41.p.: Weinhold lövését védte Corrales, Lékai remek lövéssel két gólra felhozta csapatát (20-22). Időt kért a Kiel.

42.p.: Duvnjak pattintós lövéssel szerzett gólt (20-23).

43.p.: Moraes fordult be és szerzett gólt, de szinte azonnal válaszolt Duvnjak (21-24).

44.p.: Jahja átlövésből csökkentette a különbséget (22-24).

45.p.: passzív játék miatt elvették a labdát a Kieltől a játékvezetők, Borozan góljával már csak egy a különbség (23-24)!

46.p.: Duvnjakot reklamálás miatt kiállították, Borozan egyenlített (24-24)!

47.p.: Moraes blokkolta Sagosen lövését, Corrales védett bravúrral, a kipattanót Lékai szerezte meg, a vezetésért támadhatott a Veszprém. Marguc ziccerből megszerezte a vezetést (25-24)!

48.p.: Zarabec ziccerben, Corrales bravúrral védett! Lékai a másik oldalon ziccerben kettőre növelte az előnyt (26-24).

49.p.: Pekeler a kapufát találta el, Manaszkov góljával már három a különbség (27-24)!

51.p.: Corrales védett ismét, Borozan óriási gólt lőtt (28-24). Ismét időt kért a Kiel. "Olyan csapatra van szükségem, amely hisz magában, nem adja fel" - mondta játékosainak Jicha.

51.p.: Moraes kapott kétperces kiállítást, Dahnke talált a kapuba (28-25).

53.p.: Wienczek és Pekeler góljaival megint szoros az állás, de legalább kiegészült a Veszprém (28-27).

54.p.: Borozan ellen jogosan fújtak belemenést a játékvezetők, Sagosen egyenlített (28-28).

56.p.: több mint egy percig támadott a Veszprém, de  nem tudott gólt szerezni, Sagosen találatával megint vezet a Kiel (28-29).

57.p.: közel egy percig támadott a Veszprém, amikor passzív játékot jeleztek a játékvezetők, Davis időt kért. Az időkérés után négy passzra volt lehetősége a magyar bajnoknak a támadás befejezéséig, harmadikra Borozan lövését védte Landin, majd Nenadic próbálkozása után a kapufára tolta a labdát.

58.p.: hét emberrel támadott a Kiel, labdát szerzett a Veszprém és Jahja gond nélkül talált az üres kapuba (29-29).

60.p.: Jahja veszítette el a labdát 40 másodperccel a vége előtt. Sagosen lövését Corrales három másodperccel a vége előtt óriási bravúrral védte. A Kiel elvégzett még egy időn túli szabaddobást, az eredmény nem változott. Következik a kétszer öt perces hosszabbítás!

61.p.: elkezdődött a hosszabbítás, Jahja góljával ismét vezet a Veszprém (30-29).

62.p.: Weinhold két védő között tört be és egyenlített (30-30). Lékai ugyanebben a percben ismét vezetést szerzett (31-30).

63.p.: Hétméterest kapott a Kiel, amit Ekberg belőtt a cserekapusnak, Cuparának (31-31). Marguc ziccerből ismét vezetést szerzett a Veszprémnek, Weinhold azonnal egyenlített (32-32).

64.p.: Wienczek szabálytalankodott Marguccsal a hatoson belül, a játékvezetők videóztak, majd kizárták a német válogatott játékost, mert szerintük a térdével sérülésveszélyes volt az elkövetett szabálytalanság. A hétméterest Mahé végezte el, a labda Landinról pattant a hálóba (33-32).

65.p.: Sagosen lövését védte 20 másodperccel a dudaszó előtt Corrales, Nenadic két másodperccel a játékrész vége előtt 9 méterről a léc alá bombázott (34-32).

66.p.: elkezdődött a hosszabbítás második félideje, az utolsó öt perc. Pekeler ziccerből csökkentette a különbséget (34-33).

67.p.: Weinhold lövését védte Corrales, a kipattanót Pekeler belőtte, egyenlített a Kiel (34-34).

68.p.: Borozan szabálytalankodott támadás közben, Ekberg megszerezte a vezetést a Kielnek (34-35).

69.p.: Nenadic harcolt ki hétméterest, amit Mahé belőtt (35-35).

70.p.: Blagotinseket állították ki, mert "lerántotta a levegőből" Ekberget. Ekberg gólt szerzett 40 másodperccel a vége előtt (35-36).

70.p.: hat másodperccel a vége előtt Pekelert is kiállították. A Lékai elleni szabálytalanság után időn túli szabaddobást kapott a Veszprém. Nenadic fejbe lőtte Ekberget, a Kiel egy góllal nyert és bejutott a döntőbe. A veszprémi játékos piros lapot kapott, de ennek már nem volt jelentősége, a Kiel a szerdai döntőben a Barcelonával találkozik, a Veszprém a PSG-vel játszik a bronzéremért.