Pontosan ugyanolyan forgatókönyv szerint zajlott az Országgyűlés rendkívüli ülése, mint amikor az elmúlt években az ellenzék összegyűjtötte a kellő számú szignókat. A hatpárti együttműködés a koronavírus-válság kezelése miatt szeretett volna több vizsgálóbizottságot felállítani, ugyanakkor a Klubrádió elhallgattatása ellen benyújtott MSZP-s módosító indítványt is idevonták.
Mivel a Miniszterelnökséget vezető miniszter korábban jelezte, szokás szerint nem mennek el sem a kormány tagjai, sem a fideszes képviselők, így az ellenzéki képviselők az üres kormánypárti padsoroknak mondták el napirend előtti felszólalásaikat. Utóbbi motívum szinte mindegyik párt képviselőjének mondandójában előbukkant. Csakúgy, mint a hibás gazdasági válságkezelés, vagy éppen a támogatások odaítélésének gyakorlata, amellyel a hatalom a hozzá közel állókat segítette ki.
A Párbeszéd frakcióvezetője azt mondta, a kabinet" magasról tesz az emberek problémáira." Szabó Tímea szerint "Kásler Miklós Mátyás király összerakásával van elfoglalva, miközben 3 ezer ember halála szárad a lelkén. "Bírálta a gazdasági válság kezelését is, az erre szánt pénzek 76 százalékát "ellopták".
Magyarország megállíthatatlanul sodródik a katasztrófa felé és nem látjuk, hogy a kormány bármit tenne érdemben - jelentette ki az LMP-s Csárdi Antal. Szerinte a kabinet csak a hozzá közel álló érdekcsoportoknak ad támogatást, miközben a rászorulóknak nem. Úgy véli, van érdemi lehetőség a segítségre. Nem utólag kellene kifizetni a bértámogatásokat, "egy ilyen válságos helyzetben nem engedhetjük el a rászoruló honfitársaink kezét." Felszólalásának végén érdemi támogatást követelt a kis- és középvállakozások számára.
"Látom, hogy a pánikkormánynak és a Fidesz-tagjainak mennyire fontos a haza sorsa, csak úgy tolonganak itt..." - ezt már a DK frakcióvezető-helyettese mondta a fideszesek távolmaradására.
Vadai Ágnes szerint a miniszterelnök tehet arról, hogy a vendéglátósok és a turizmusban már csak a kinyitásban reménykedhetnek, mert segítséget nem kaptak. Úgy véli, Orbán Viktor nagy szereptévesztésben van, amikor magyar embereket fenyeget. Csak ő nem tette egyedül a dolgát, mindenki más az országban igen. "Nem az Adrián kellett volna jachtozni, hanem oltási tervet volna készíteni... és nem ellopni az utolsó csavarig mindent ebben az országban... és arra várni, melyik iparág fog megreccsenni, amit aztán Orbán, meg a családja nevére lehet íratni" - fogalmazott. Nem fenyegetni kell azokat, akiket elárul a miniszterelnök és nem furkósbotot kell előttük lengetni. Be kellett volna a munkavállalók előtt ismerni, hogy
A Fidesz-kormány semmit sem tett a fertőzés ellen, mert az ingyenes parkolás és a járatsűrítés nem vált be - jelentette ki az MSZP elnök-frakcióvezetője. Tóth Bertalan azt hangoztatta, Orbán úgy döntött, fontosabb a gazdaság megvédése, mint az emberek megvédése. Értékelése szerint a kormányfő és a miniszterek cserben hagyták az országot. Szerinte a vírus ellen kell harcolni, nem a kocsmáros, a pincér és a szakács ellen. Nincs őszinte beszéd az oltási tervről, nem tudjuk mikor kerülnek sorra a köztisztviselők, vagy a kereskedelemben dolgozók.
Úgy ítélte meg, a rezsim egy szabad hangot akar a járvány alatt elhallgattatni, ez pedig a Klubrádió. Most már mindenki láthatja: az volt a cél, hogy ez a médium elhallgasson.
A Jobbik frakcióvezetője több kérdésre is választ várt. Lukács László György szerint nem lehet tudni, mennyit költöttek orosz vagy kínai vakcinára, de kíváncsi lenne arra az oltási tervre, amiben az van, hogy a focisták megelőzik a rendőröket. "Hozzák nyilvánosságra az oltások és a beszerzések költségeit, ennyit szerettünk volna."
Mint mondta, "Orbán Viktor a kínai vakcina reklámarca lett". A kormány és a képviselő menekültek a válaszok elől, mert takargatnivalójuk van, Orbán Viktor hazudott, mert nincs semmiféle terv. Most még megúszhatják, de 2022-ben válaszokat kell adniuk ezekre a kérdésekre - ígérte meg.
A napirend előtti hozzászólások végén a levezető elnök, Latorcai János megállapította, hogy nincs meg a kellő létszám a napirend elfogadásához, így az ülést berekesztette.
A Klubrádió tulajdonosa még szombaton közzétett Facebook-bejegyzésében azt írta, ha a fideszes képviselők távolmaradnak az üléstől, az egyértelművé teszik, hogy a Klubrádió frekvenciájának megvonása mögött nincsenek valós jogi érvek, hanem kifejezetten politikai akarat csorbítja több százezer ember sokoldalú tájékozódáshoz fűződő alapvető jogát.