színház;múzeum;Kurtág György;

2021-02-18 10:30:00

Kultúra a karanténban

A kijárási korlátozások és a rendezvénystop napjaira otthonról elérhető kulturális programokat ajánlunk.

Megragadni a végtelent

A Kurtág 95 fesztiválon február 18-21. között Kurtág Györgyöt ünnepli a világhírű magyar zeneszerző 95. születésnapja alkalmából a Budapest Music Center. A kétszeres Kossuth-díjas Kurtágot korunk legnagyobb kortárs zeneszerzői között tartják számon, aki félreismerhetetlen tömörségű remekműveiben alig néhány hanggal képes megragadni a végtelent. A Kurtág 95 fesztivál első eseménye az Eötvös Péter Alapítvánnyal közösen szervezett, mesterkurzussal is összekapcsolt ma esti koncert. Az eseményen az alapítvány mentorált zeneszerzői és karmesterei mutatkoznak be, valamint a mesterek, Eötvös Péter és Vajda Gergely is vezényelnek.

Budapest Music Center és a Peter Eötvös Foundation Facebook-oldala, 19.30

Barangolni a Yale-ben

Az amerikai és a magyar kultúra találkozópontjaként működő American Corner Press online tárlatvezetései során felidézi a múzeumlátogatás örömteli élményét, és érdekességeket oszt meg a világ legismertebb művészeti intézményeiben barangolva, az Egyesült Államokban. Az állandó tárlatvezető Pusztai Tünde művészettörténész, aki minden alkalommal más-más beszélgetőpartnerrel indul útnak. Ezúttal fia, Nathaniel Steenhuis lesz a vendége, akivel közösen látogatták meg a Yale Egyetem Művészeti Galériáját, mely a legrégebbi egyetemi képzőművészeti kiállítótér az egész Egyesült Államokban. Az enciklopédikus igényű tárlat az ókortól kezdődően a kortárs művekig átfogó képet nyújt a művészettörténet számos korszakáról.

American Corner Press Facebook-oldala, 18.00

Próbatétel az erdőben

A Katona József Színház Shakespeare Ahogy tetszik című vígjátékában Kovács D. Dániel rendezésében négy emberpár bolyong az ardeni erdőnek nevezett helyen, hogy ha sehol másutt, ott végre legyőzze a félelmeit, és próbára tegye magát és a másikat. Akik pedig nem a szerelemben utaznak, bölcsek és bolondok, köszörülik az elmét, folyik a szó – de mindez azzal a pofátlansággal, elevenséggel és stílussal, amivel Shakespeare kortársai találkozhattak a színházban, az irodalmi értékeket felhasználva, és nem felmutatva. A szövegkönyvet Závada Péter írta Nádasdy Ádám fordításának felhasználásával.

SzínházTV, 19.00