színház;cirkusz;újcirkusz;

2021-03-26 11:00:00

Kultúra a karanténban

A kijárási korlátozások és a rendezvénystop napjaira otthonról elérhető kulturális programokat ajánlunk.

Cirkusz és tánc szintézise

Az osztrák Festspielhaus St. Pölten március 26-tól online műsorára tűzi a Recirquel Non Solus című produkcióját. A cirkuszművészetet a tánccal ötvöző, az emberi létezés alapvető mérföldkövein átívelő Vági Bence rendezte cirque danse előadást első alkalommal mutatják be online. A produkció szavak nélkül, a testek kifejező erejét mesterfokon használva arra keresi a választ, hogyan keletkezett az élet, milyen pozíciót foglal el test és lélek, egyáltalán: hogyan élhető az élet? A Müpa által készített felvétel április 2-ig ingyen megtekinthető a színház weboldalán.

festspielhaus.at, 08.00

Produkciók minden műfajban

A Dinasztiák című sorozat a világhírű magyar artistaművészet előtt tiszteleg. A műsorban háromhetente különböző fellépőket és számokat láthat a közönség, összesen több mint hetven kiváló hazai artista lép a porondra. A műsorban szinte az összes cirkuszművészeti zsáner látható lesz: a levegő-, zsonglőr-, akrobata-, gyorsöltöző-, görkorcsolya-, handstand és illúziószámok mellett az állat és ember közti feltétlen bizalmat a papagáj- és kutya számok mutatják be. A nevetésről tapasztalt bohócok gondoskodnak. A műsor rendezői, a Silver Power antik héroszokat idéző emelőszámukkal kápráztatják el a közönséget.

Fővárosi Nagycirkusz Facebook-oldala, 18.00 

Egy színház életéről

Az Óbudai Kulturális Központ ma esti előadásában a József Attila Színházról esik szó, melynek első igazgatója Szendrő József színész-rendező volt, aki az intézmény megalapításában jelentős szerephez jutott, és ő nevezte el az alakuló teátrumot József Attiláról. A cél az volt, hogy Budapest munkások lakta peremkerületeit ellássák minőségi prózai és zenés előadásokkal. Őt követte a színház életének meghatározó alakja Fodor Imre, és ezzel elkezdődött a színház mintegy hét évtizednyi története, mely színészek, rendezők és előadások mentén mesél a XX. századi magyar színháztörténet egy izgalmas szeletéről. Előadó: Szebényi Ágnes színháztörténész, múzeumpedagógus.

Békásmegyeri Közösségi Ház Facebook-oldala, 17.00