Mind a tizenkét város elküldte az Európai Labdarúgó-szövetségnek (UEFA) rendezési tervét a nyári Európa-bajnoksággal kapcsolatban. Mint ismert az UEFA korábbi döntése értelmében tizenkét ország tizenkét városa - köztük Budapest - ad otthont az eseménynek. Az UEFA elnöke, Aleksander Ceferin márciusban azt mondta, csak abban a városban lehet Eb-találkozókat rendezni, ahol megnyitják a stadionokat a futballszurkolók előtt.
A leendő házigazdák közül egyedül Bukarest hozta nyilvánosságra konkrét terveit: a román kormány úgy döntött, hogy az ottani aréna ülőhelyeinek 25 százalékára enged be futballszurkolókat.
A többi pályázó eddig nem árult el részleteket az elképzeléseiről. A magyar fővárosról annyit lehet tudni, hogy Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter március 25-én azt mondta, csak oltással rendelkező drukkereket lehet beengedni a Puskás Ferenc Stadionba.
Lapunk megkérdezte a Magyar Labdarúgó-szövetséget (MLSZ), hogy mi van azokkal a futballrajongókkal, akiket nem lehet beoltani, mert átestek a betegségen és védettséget igazoló kártyával rendelkeznek, ami a fertőzés után fél évig érvényes és addig nem kaphatnak oltást? Illetve mi a helyzet a tizennyolc éven aluliakkal, akiket nem lehet beoltani? Ezekre a kérdéseinkre az MLSZ nem válaszolt.
Martin Kallen, az UEFA tornaigazgatója annyit mondott a városok terveiről, hogy nagy különbségek vannak abból a szempontból, hol, mennyire akarják kihasználni a stadion-kapacitást.
A dpa német hírügynökség értesülése szerint a házigazdáknak április 28-ig lesz még lehetőségük módosítani a koncepciójukon, ha a koronavírus-helyzet ezt lehetővé vagy szükségessé teszi.
A labdarúgó Eb-t tavaly rendezték volna, de a koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztották, idén nyáron június 11-július 11. között rendezik. Budapesten három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt bonyolítanak le.