A hűtőcserétől a dohányzásellenes kampányokig mindent felsorolt Nagy István agrárminiszter minapi parlamenti válaszában, amit az LMP-s Schmuck Erzsébet ama kérdésére fogalmazott meg, hogy mégis mire költötték az előző levelében említett, több mint 300 milliárdot tíz év alatt a „PM10 Csökkentés Ágazatközi Intézkedési Programra”.
Mostani fejtegetésében már maga a miniszter is hangsúlyozza, hogy ez alatt nem csak kifejezetten levegőminőség-csökkentési, hanem „többcélú”, „roppant összetett” intézkedéseket értett, amelyek egyes légszennyező anyagokra gyakorolt hatása sem „választható szét”.
Ezek után olyan ismert energiahatékonysági-megújulós támogatásokat sorolt fel, mint a zöld busz program, 2010 és 2014 között 50 milliárdból 235 ezer lakás felújítását (bár ezek zömét még az azt megelőző szociálliberális kabinet ítélte meg), 2014 óta 40 milliárdból 320 ezer otthon korszerűsítését (bár ebből javarészt háztartási gépcsere és nem lakásfelújítás valósult meg), a dohányzásellenes, illetve a „Fűts okosan” kampányukat, valamint tíz település Hungairy nevű levegőminőség-javítását (amit mellesleg az Unió fizet). Mindebből az rajzolódik ki, hogy a kormány nem hogy 300 milliárdot, de semmit sem költött kifejezetten a PM10 nevű, 10 mikronos porszennyezés csökkentésére. Ráadásul öt éve a magánlakások energiahatékonysági átalakításának addigi jelképes forrásai is elapadtak.
Levele végén Nagy István ismét hitet tesz ama sajátos szándékuk mellett, hogy a légszennyezés-csökkentés ne hozza nehezebb helyzetbe a magyar családokat. Egyszersmind kitartóan bízik abban, hogy ez az érvelés végre meggyőzi a zöldpárti társelnököt.