tenisz;Masters torna;

2021-04-20 08:30:00

Nincs több jöttem, láttam, győztem!?

A 2,1 millió dollár összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna döntőjében Sztefanosz Cicipasz 6:3, 6:3-ra nyert Andrej Rubljov ellen.

A férfi teniszezők minden évben kilenc Masters tornán mérhetik össze erejüket, kivéve persze, ha egy világjárvány közbeszól. A négy Grand Slam-viadal után ezek számítanak a legrangosabb versenyeknek, a győztes pedig 1000 ranglistaponttal gazdagodik. Az elmúlt években a világranglista krémje elsősorban ezekre versenyekre fókuszált, s nem indult túl sok kisebb viadalon, ugyanakkor úgy tűnik, Novak Djokovic és Rafael Nadal már nem feltétlenül bízhat abban, hogy egy-két hónap kihagyás után is minden úgy folytatódik, mint előtte.

A szerb világelső magabiztos játékkal megnyerte az Australian Opent, Nadal a negyeddöntőben esett ki, míg Roger Federer sérülése miatt nem tudott elindulni. A koronavírus miatt csakúgy mint 2020-ban, idén sem lehetett Masters-tornát rendezni Indian Wellsben, Miaimiban pedig nem indult a nagy hármas, mint ahogyan többek között a US Open-címvédő Dominic Thiem sem.

Furcsa volt azt látni, hogy Danyiil Medvegyev, Cicipasz, Alexander Zverev és Rubljov volt a torna első négy kiemeltje, ennél pedig már csak az volt meglepőbb, hogy a döntőben Hubert Hurkacz és Jannick Sinner állt a háló két oldalán, a döntő végül a lengyel sikerét hozta.

Monte-Carlóban aztán már rajthoz állt a világelső és a torna 11-szeres győztese, Nadal is. Djokovic a nyolcaddöntőben búcsúzott a salakspecialistának aligha nevezhető Daniel Evans ellen, de a spanyol sem jutott el még a legjobb négyig sem, hiszen a negyeddöntőben kikapott a Fucsovics Márton „mumusának” is tartott Rubljovtól. A legjobb négyben Evans és a 22 éves norvég tehetség, Casper Ruud búcsúzott, a tornát végül Cicipasz nyerte Rubljov ellen.

„Hihetetlen hetem volt Monte-Carlóban. Nem tudom leírni az érzéseimet. Elképesztő, hogy most itt állhatok tornagyőztesként. Mindketten megérdemeltük a döntőbe kerülést, csodálatos küzdelmet vívtunk, ez volt életem eddig legjobb hete” – jelentette ki a 2019-es ATP-világbajnokságon győztes Cicipasz, aki pályafutása hatodik ATP-tornáját nyerte.

„A salakpályás szezon nem kezdődhetett volna jobban. Sikerült megnyernem az első ATP 1000-es tornámat, különleges számomra, hogy Monte-Carlóban jött ez össze, ahol élek” – tette hozzá a görög játékos, aki mostani sikerének is köszönhetően 2021-ben a legtöbb ranglistapontot gyűjtötte.

Cicipaszt szorosan követi Rubljov és Djokovic, Nadal viszont csak 18. ebben az összevetésben, miközben Fucsovics a tizennegyedik. A hivatalos világranglistán 41. magyar éljátékos ezen a héten Belgrádban versenyzett volna, de visszalépett és ezt a hetet felkészüléssel tölti. A másik magyar, Balázs Attila jelenleg a 103. Ő ugyancsak Budapesten készül, rendbe jött a korábbi lábsérülése, és a május végén kezdődő francia nyílt bajnokságig várhatóan challenger-tornákon indul.