MTI
2021.05.04. 16:54

Fotó: NEIL HALL / AFP
José Mourinho lesz az AS Roma labdarúgócsapatának vezetőedzője.
Idén nyártól José Mourinho lesz az AS Roma labdarúgócsapatának vezetőedzője. Az olasz klub honlapjának keddi beszámolója szerint a portugál szakember szerződése három szezonra szól. Az 58 éves Mourinho eddigi pályafutása során 25 trófeát nyert az FC Porto, a Chelsea, az Internazionale, a Real Madrid, a Manchester United és a Tottenham Hotspur edzőjeként. A Bajnokok Ligáját és az Európa-ligát (korábbi nevén UEFA Kupát), illetve az olasz és a portugál bajnokságot két-két alkalommal, a Premier League-et háromszor, a spanyol bajnokságot egyszer nyerte meg. "Amikor ismét szabaddá vált, lehetőséget kaptunk arra, hogy minden idők egyik legnagyobb menedzserével tárgyalhassunk. Megdöbbentett minket a győzni akarása és a játék iránti szenvedélye, hiszen bármennyi trófeát is nyert, elsődleges célja mindig a következő siker volt" - nyilatkozta Tiago Pinto, az AS Roma sportigazgatója. Hozzátette, jól tudják, hogy egy sikeres projekt kivitelezéséhez időre és türelemre van szükség, valamint a megfelelő emberekre a megfelelő pozíciókban, ezért nagyon bíznak abban, hogy Mourinho lesz a tökéletes edző a terveikhez. A klub ugyancsak kedden jelentette be, hogy a jelenlegi vezetőedző, Paulo Fonseca az idény végén távozik posztjáról. A fővárosi csapat a Serie A-ban nem fut kiemelkedő szezont, négy fordulóval a sorozat vége előtt csak hetedik a tabellán, az Európa-liga elődöntőjében pedig 6-2-es hátrányból várja a csütörtöki visszavágót.

Még négyen lehetnek bajnokok spanyol bajnokságban

Bernau Péter
2021.05.04. 07:31

Fotó: JOSE JORDAN / AFP or licensors
Nagyon izgalmasan alakul a spanyol labdarúgó-bajnokság hajrája, a Barcelona, a Real Madrid, az Atlético Madrid és a Sevilla is odaérhet az első helyre négy körrel a vége előtt.
Rendkívül izgalmas a spanyol labdarúgó-bajnokság hajrája. A Barcelona vasárnap késő este 3-2-re nyert a Valencia otthonában, ezzel pontszámban utolérte a Real Madridot a tabellán. A két óriás előtt két ponttal vezet az Atlético Madrid. A Sevillának hat pont a hátránya az első helyezett mögött, viszont eggyel kevesebb mérkőzést játszott eddig. Az Athletic Bilbao ellen hétfő este játszott Julen Lopetegui csapata. Ha nyernek a sevillaiak, akkor az első négy helyezett között három pont lesz a különbség négy körrel a bajnokság vége előtt. Fokozza az izgalmakat, hogy a következő fordulóban az első négy egymás ellen lép pályára: szombaton a Barcelona fogadja az Atlético Madridot, vasárnap a Real Madridhoz látogat a Sevilla. Ronald Koeman, a Barcelona vezetőedzője a Valencia legyőzése után mégsem a rendkívül izgalmas bajnoki hajrával – ami egész Európában egyedülálló – foglalkozott, hanem saját eltiltásáról beszélt. A holland szakembert két bajnoki mérkőzéstől eltiltotta a spanyol szövetség, mert múlt csütörtökön a Granada ellen hazai pályán 2-1-re elveszített mérkőzésen a játékvezető kiállította. Az indoklás szerint megsértette a negyedik bírót. Koeman a Valenciával vívott találkozót a lelátóról nézte végig, az Atlético Madrid elleni rangadón viszont szeretne ismét ott lenni a kispadon. „Megjegyzést tettem egy szituációra, ami nem tetszett nekem, de semmi sértőt nem mondtam, ezért klubunk fellebbezést nyújt be a büntetésem ellen – hangsúlyozta Koeman. - Ha én valóban megsértem a negyedik játékvezetőt, akkor olyat mondok, hogy azért tíz vagy húsz meccses eltiltás jár. Úgy gondolom, hogy a játékvezető túljátszotta a szerepét.” Az Atlético Madrid szombaton rendkívüli izgalmak után őrizte meg előnyét az Elche otthonában. Diego Simeone együttese 1-0-ra vezetett, amikor a házigazdák a 91. percben tizenegyest kaptak, azonban a kapufát találták el. „Az utolsó harminc percben leálltunk a támadásokkal – hangsúlyozta az argentin tréner. - Olyan szakaszához értünk a bajnokságnak, ahol minden apróságnak óriási jelentősége van. Ez a versenyfutás nem a tudásról szól, hanem arról, ki bírja jobban elviselni a nyomást, ki hibázik kisebbet. Nagy hangsúlyt kell fektetnünk a mentális felkészülésre, ha ott akarunk maradni az első helyen, akkor az nem fordulhat elő még egyszer, ami az Elche ellen az utolsó fél órában történt.”

Az élcsoport

A 34. forduló után: 1. Atlético Madrid 76 pont, 2. Real Madrid 74, 3. Barcelona 74, 4. Sevilla 70/33 mérkőzés.

Hosszabbításban nyerte el a Magyar Kupát az Újpest

MTI
2021.05.04. 07:29

Fotó: Ladjánszki Máté / Népszava
Az Újpest FC nyerte a labdarúgó MOL Magyar Kupa 2020/21-es kiírását: a lila-fehérek hétfőn a Puskás Arénában rendezett döntőben hosszabbítás után 1-0-ra győzték le a MOL Fehérvár FC-t.
Az Újpest 2018 után hódította el újra a trófeát, összességében pedig 11. alkalommal diadalmaskodott. Sikerével az Újpest indulhat a Konferencia Liga első kiírásában. Nagy valószínűséggel a MOL Fehérvár FC is csatlakozik hozzá bajnoki másodikként vagy harmadikként, mivel a negyedik Paksnak már csak matematikai esélye van megelőzni az OTP Bank Liga hétvégi zárásakor. MOL Magyar Kupa, döntő: Újpest FC-MOL Fehérvár FC 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után  Puskás Aréna, 4500 néző, v.: Bogár gólszerző: Kastrati (101.) piros lap: Baosic (68., a kispadról), illetve Rus (90.), Alef (97.) sárga lap: Onovo (44.), Mitrovic (45.), illetve Rus (45., 90.), Bamgboye (59.), Alef (96., 97.) Újpest FC: Pajovic - Pauljevic (Máté, 118.), Kastrati, Kutrumpisz (Szakály P., 102.), Ristevski, Antonov - Mitrovic, Onovo, Croizet (Csongvai, 75.) - Beridze (Perosevic, 114.), Junior Tallo (Simon K., 114.) MOL Fehérvár FC: Kovács D. - Bolla (Fiola, 63.), Rus, Musliu, Stopira - Bamgboye (Alef, a hosszabbítás előtt), Nego, Pinto, Petrjak - Nikolics (Houri, 76.), Zizivadze Hosszabbítás:      101. perc: körbejáratták a labdát az újpestiek a fehérvári 16-os előtt, a lágy keresztbe ívelést Junior Tallo fejelt le Mitrovicnak, aki lekészítette Kastratinak, a koszovói játékos pedig 16 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb alsóba (1-0).        A várakozásoknak megfelelően a fehérváriak irányították a játékot, az Újpest szinte csak a védekezéssel volt elfoglalva. A két csapat rendkívül gyenge első félidőt produkált egyetlen kaput eltaláló lövéssel, igaz, Ivan Petrjak próbálkozása olyan rosszul sikerült, hogy még hazaadásnak is gyenge volt. A második félidőre valamelyest javult az iram és a játék is, az Újpest előtt adódhatott volna egy nagy lehetőség, de a Junior Tallóval szemben elkövetett, szabad szemmel egyértelműnek tűnő büntetőt nem adta meg a játékvezető. Az újpesti kispadosok el is veszítették a fejüket, az eset után egy tárgyat a pályára dobó Jovan Baosic piros, majd Michael Oenning vezetőedző sárga lapot kapott. A folytatás sem hozott helyzeteket, ugyanakkor már jóval harcosabb volt az összecsapás, amely hosszabbításba torkollott. A ráadást a fehérváriak már emberhátrányban kezdték, mivel Adrián Rus a 90. percben megkapta második sárga lapját. Szabics Imre vezetőedző a ráadás előtt becserélte Alefet, de a brazil középpályás egy perc alatt két sárgát gyűjtött be, így mindössze hét perc után mehetett zuhanyozni, a fehérváriak pedig kilenc emberrel maradtak. Az Újpest óriási lendülettel támadta le a kettős emberhátrányban futballozó fehérváriakat és mindössze négy perc alatt gólra váltotta a létszámfölényt. A ráadás második felében az Újpest könnyedén eldönthette volna a találkozót, de rendre hiba csúszott a támadásokba, a fehérváriak viszont már nem tudtak helyzetbe kerülni. Az Újpest ezt megelőzően nyolc tétmeccsén volt nyeretlen a fehérváriakkal szemben, akiket legutóbb 2019 szeptemberében győzött le. A mostani bajnoki szezonban a MOL Fehérvár FC 5-1-re, 5-0-ra és 4-0-ra ütötte ki a lila-fehéreket.