A portál szemléje szerint a Zöld Kártyával azt lehet igazolni, hogy valaki "alacsony járványügyi kockázatot jelent", és háromféle módon lehet megkapni. Az egyik, ha valaki aki átesett a betegségen, hat hónapnál nem régebbi orvosi igazolással vagy három hónapnál nem régebbi antitest-teszttel bizonyíthatja gyógyultságát. A másik a 72 óránál nem régebbi negatív PCR-teszt, vagy 48 óránál nem régebbi negatív antigén-teszt felmutatásával. Végül aki az EMA által engedélyezett valamelyik oltást kapta, az az első dózis felvétele után 22 nappal kaphatja meg a kártyát, ami 9 hónapig érvényes. Az EMA a Pfizer/BioNTech, az AstraZeneca, a Moderna, és a Johnson&Johnson vakcináját hagyta jóvá eddig. A Szputnyik V-t jelenleg is vizsgálják.
Az, hogy Ausztria csak a nyugati vakcinákat fogadja el, nem csak az ide utazó magyaroknak, hanem osztrák állampolgároknak is gondot jelent: Szerbiában külföldieket is oltanak, és vannak köztük osztrákok, akik itt Sinopharmot vagy Szputnyikot kaptak. Ausztria Egészségügyi Minisztériuma nem tanácsolja, hogy ezek az emberek újra beoltassák magukat valamelyik EMA-engedélyezett vakcinával, mert
Nem Ausztria az egyetlen ország, ahol nem fogadják el a keleti vakcinákat. Mint lapunk is megírta, Németországban ugyancsak az EMA által engedélyezett készítményeket ismerik csak el. Akit nem ilyennel oltottak be, arra kötelező karantén vár.