Aki odafigyel az Orbán-kormány intézkedéseire, nem győzi kapkodni a fejét. Miért csak most hozza ezeket az intézkedéseket? Hiszen a járvány tombolása ezeket már korábban is igazán indokolta volna. A kormány intézkedései, manipulációi viszont a Fidesz újraválasztásra irányuló küzdelmét szolgálják. Tipikus iskolapéldája a tankönyvekben szereplő politikai konjunktúra ciklusnak.
Ezen tevékenységüket gátlástalanul felfokozza az a tény, hogy a kormányon maradásért most az Orbán-rezsim leváltását egységesen akaró, demokratikus pártcsoporttal kell megküzdeniük. Könnyen lehet az a küzdelmük eredménye, hogy a jövő nemzedékei csak a történelemkönyvben fognak tanulni az Orbán-kormány bukásáról, nemzetrontó szerepéről.
A kormány a választások közeledtével a szavazatvásárlás érdekében alakítja ki a költségvetési kiadásokat és a monetáris politikát is. (Lásd az MNB-ről szóló törvényt!) Azt reméli, hogy ezek az intézkedések a szavazatszerzés szempontjából lehetnek igazán eredményesek, számukra kedvezően hatnak majd a szavazók döntésire. Így csak most jutott eszébe Orbán Viktornak, hogy bizonyos területeken a béreket, valamint a nyugdíjasok és gyerekes családok, akárcsak a fiatalok helyzetét - adóvisszatérítéssel, adóelengedéssel, elnyújtott 13. havi nyugdíjjal - javítsa.
Ezek az ország lehetőségeit sokszor figyelmen kívül hagyó intézkedések azonban az új kormány helyzetét nehezítik meg, nem beszélve arról, hogy külső és belső egyensúlytalanságot okozhatnak. Aztán bármelyik erő győz is, jöhetnek a megszorítások.