- nyilatkozta a Fidesz-hű civilek elnöke a Magyar Nemzetnek. Csizmadia László szerint "a hazát elárulók – a jogállamiság sajátos, »selymes« felfogása szerint – következmények nélkül úszták meg a rájuk kiszabható súlyos büntetéseket. Ezért fel kell állítani azt a bizonyos erkölcsi gyóntatószéket, amely által elégtételt biztosíthatunk a nemzet polgárainak, valamint azoknak a fiatal választóknak a tisztánlátásához is hozzájárulhatunk, akik 2022-ben a szavazóurnákhoz járulnak."
Arról beszélt, hogy a Civil Igazságtételi Bizottság a Kádár-korszaktól kezdve a rendszerváltáson át egészen napjainkig szeretné bemutatni, hogy az országgyűlési választások előtt és után a "szociálliberális kormányzás és hálózata miként herdálta el az állam és az adófizetők vagyonát, rámutatva, hogy eközben egyesek – pártjuk és kormányuk asszisztálásával – hogyan gazdagodtak meg és váltak oligarchává."
Egyúttal azt is világossá szeretnék tenni az emberek számára, hogy
Ehhez a munkához pedig olyan ismert szakembereket kértek fel, akik szakmájuk jeles képviselői és tapasztalataik alapján biztosíthatják az "objektivitást". Csizmadia László szerint a következő személyek alkotják majd az ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász által vezetett bizottságot:
Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácsvezető bírája,
Zétényi Zsolt jogász, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány kuratóriumi elnöke,
Osztie Zoltán, a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony-főplébánia plébánosa,
Magyar-Zsolnay Attila alkotmányjogász,
Wittner Mária ’56-os szabadságharcos, a Fidesz korábbi országgyűlési képviselője,
valamint Borvendég Zsuzsa történész, jogász.