nyolcaddöntő;EURO2020;

2021-06-28 23:56:27

Svájc büntetőkkel ütötte ki a világbajnokot

A részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság első 11-es párbaját hozta a Franciaország-Svájc nyolcaddöntő mérkőzés.

A világbajnok Franciaország 3-3 után tizenegyesekkel 5-4-re kikapott a svájci válogatottól a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői második nyolcaddöntőjében, Bukarestben.

Meglepetésre Svájc szerzett vezetést az első játékrészben, majd a fordulás után büntetőt hibázott. Ezt követően Karim Benzema duplájával fordított a francia válogatott, majd Paul Pogba is betalált. Azonban előbb Haris Seferovic talált be másodszor, majd a hajrában Mario Gavranovic hosszabbításra mentette az összecsapást. A kétszer 15 perces ráadásban nem született döntés, a tizenegyespárbajban pedig kilenc jó ítéletvégrehajtás után Mbappé kísérletét kivédte Sommer.

A svájciak a nyolc között pénteken a spanyolokkal mérkőznek meg Szentpétervárott.