Foglaljuk össze, amit a kormányzat Pegasus-ügyben tanúsított hallgatásából már biztosan megtudtunk: a magyar kormány az adófizetők vaskos milliárdjaiból megvásárolta a Pegasus nevű izraeli kémszoftvert és a jogszabályok lazaságát kihasználva, mondvacsinált indokokkal civilek, újságírók, vélt vagy valós politikai ellenfeleik totális megfigyelésére is használta a kémeszközt. Amennyiben mindez nem lenne igaz, a kormánytöbbségnek magas labda lett volna cáfolni az egészet, elég lett volna lehetővé tenni a nemzetbiztonsági bizottság működését, hogy Pintér Sándor és a szakszolgálatok vezetői válaszolhassanak arra a kérdésre, hogy tényleg megfigyelték-e Gémesi György gödöllői polgármestert vagy Aszódi Attila ex-paksi bővítési biztost. Azonban a Fidesz jól tudta: a szakszolgálatok vezetői a bizottság előtt csak az igazat mondhatják. Így inkább határozatképtelenné tette ezt az ülést is.
Innentől vált biztossá, amit eddig csak sejteni lehetett. A Fidesz már nem csak külsős biztonsági cégeket, UD Zrt-ket, fradista kopaszokat használ politikai játszmáihoz, izraeli magántitkosszolgálatot uszít a magyar civilekre, hanem az adófizetők pénzén fenntartott szakszolgálatokat is ugyanúgy politikai célokra használja, mint 1989 előtt a kommunista pártállam tette. Abban az országban, ahol legalább egy főigazgató, műveleti osztályvezető és további fél tucat titkosszolga belement abba, hogy egy ilyen, rendkívül nagy hatóerejű katonai kémszoftverrel figyeljék meg például Gémesi Györgyöt, ott senki sincs biztonságban. Innentől egyetlen cégvezető, polgármester, újságíró, civil, de még fideszes párttag sem tudhatja, hogy mikor melyik Kövér Lászlóból vált ki paranoiát egy megjegyzése vagy fideszes szokás szerint automatikusan hazaárulásnak dekódolt ellenvéleménye.
Önmérsékletre itt ne számítson senki. Az ellenőrző bizottságot megbénította a Fidesz, a megfigyelésekkel szemben jogorvoslat nincs, a szolgálatokat maga alá gyűrte a rendszer háborús logikája, a lehallgatásokat engedélyező igazságügy-miniszter pedig egy sokadik, gerinctelen pártcsinovnyik, akiről nagyjából mindent elmond, hogy ebben az ügyben kapásból a beosztottjára próbálta kenni a felelősséget.