olimpia;

- Hosszú Katinka szerint a rendszeres versenyzés mellett a düh hiányzott neki, ezért nem tudott jól úszni

Hiányzott belőle a tűz, ezért maradt el a várakozásoktól a tokiói olimpián Hosszú Katinka, legalábbis ezt mondta a sportoló a MOB youtube-csatornáján.

Hosszú Katinka három arany- és egy ezüstérmet szerzett a 2016-os nyári olimpián. Abban a reményben érkezett a tokiói nyári olimpiára, hogy itt tovább gazdagítja kivételes éremgyűjteményét. Több jel – több mint fél éve nem volt megfelelő trénere, csupán az OKJ-s edzői papírral rendelkező párja vezette az edzéseit, tavaly év végén súlyproblémákkal küzdött, az idei országos bajnokságon és a budapesti Európa-bajnokságon is sokkal gyengébbek voltak az eredményei az egyéni csúcsainál – utalt arra, hogy ezúttal elmaradnak a kimagasló eredmények, sokkolta a közvéleményt az úszónő egy-egy ötödik (400 m vegyes) és hetedik helye (200 m vegyes), valamint a kiesése a 200 m hát előfutamában.

A 32 éves úszónő negyed órás interjút adott a Magyar Olimpiai Bizottság youtube-csatornáján, ahol kellemetlen kérdéseket nem kapott, például nem került szóba, miért nevezett a 2016-os riói olimpia után Tokióban is 200 m pillangóra, mindkétszer megfosztva az indulási lehetőségtől Jakabos Zsuzsannát, amikor tudni lehetett, hogy az időbeosztás miatt nem tud egyszerre ebben a számban és vegyesen is rajthoz állni. Bár Jakabos férje, a szintén úszóedző Petrov Iván az Indexnek azt mondta, hogy felesége nem volt olyan formában, hogy döntőbe jusson 200 m pillangón, az esélyt megkaphatta volna.

Megkérdezték azonban tőle, hogy miért nem ért el olyan eredményeket, amilyeneket szeretett volna?

„Nem voltam elég mérges – jegyezte meg az úszónő. - Régebben nagyon zavartak a kritikák, bírálatok, melyek többségét nem éreztem jogosan. Nem reagáltam ezekre, viszont plusz motivációt adtak az edzéseken, úgy voltam vele, hogy a medencében, az eredményeimmel adok méltó választ az engem bírálóknak."

"A tokiói olimpia előtt nem voltam dühös, nem volt rá okom. Nyertem már három olimpiai aranyat, egy ezüstöt, nem volt rajtam bizonyítási kényszer. Lehet, ez a düh hiányzott a rendszeres versenyzés mellett”- mondta az úszónő.

Hosszú Katinka tréfásan hozzátette, a játékok után érkezett rengeteg kritika és szerinte jogtalan támadás viszont felbosszantotta annyira, hogy amennyiben lenne lehetősége megint úszni az olimpián, akkor minden bizonnyal jobb eredményeket érne el.

Hosszú Katinka édesapja Hosszú István, korábbi válogatott kosárlabdázó. Az úszónő elmondta, az apukája sokáig nehezen fogadta el, hogy nem csapatsportágat választott.

„Édesapám azt mondta, hogy a csapatsportág azért jobb, mert ott eloszlik a felelősség, ha egyszer rosszabb napot fog ki az ember, az még nem feltétlenül baj, mert a többiek tudnak segíteni, az úszásban viszont magamra vagyok hagyva – mesélte az úszónő.- Amikor jöttek a világ- és Európa-bajnoki aranyak, utána mondta azt, hogy belátja, mégsem választottam rosszul.”

Arra a kérdésre, hogyan tudja kizárni a negatív kritikákat az életéből, Hosszú úgy válaszolt, hogy nem olvassa el a róla szóló negatív újságcikkeket, kommenteket, persze ezek egy része azért közvetett úton, például a családtagoktól, ismerősöktől eljutnak hozzá. Az úszónő azt gondolja, hogy másként vélekednének róla az őt bírálók, ha személyesen találkoznának vele és kicsit jobban megismernék.

Azt is elmondta, hogy szemtől szembe még soha, senki nem bírálta, ha valahol felismerték, mindig pozitív volt a fogadtatása.

Távozás a hátsó kijáratonHétfőn érkezett haza a magyar úszóküldöttség egy része a tokiói olimpiáról. A csapat tagja volt Hosszú Katinka is, sokan miatta mentek ki a repülőtérre. Az imidzsének javítása céljából készült MOB-interjú esetleges pozitív hatását gyakorlatilag lenullázta, hogy az úszónő a sajtó és az érdeklődők elől elmenekülve a hátsó kijáraton hagyta el a repülőteret.     
Szerdai magyar programAtlétika: 02.00: Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás, selejtező), Krizsán Xénia (hétpróba) Birkózás, kötöttfogás: 04.00: Korpási Bálint (67 kg), Lőrincz Viktor (77 kg), Sastin Marianna (62 kg) Kajak-kenu, előfutamok: 2.30: K1, 1000 m: Tótka Sándor, Csizmadia Kolos, C1, 200 m: Takács Kincső, Horányi Dóra, K1, 500 m: Kozák Danuta, Csipes Tamara, K2, 1000 m: Béke Kornél, Varga Ádám és Nádas Bence, Kopasz Bálint. Női kézilabda, negyeddöntő: 6.15: Magyarország-Norvégia Férfi vízilabda, negyeddöntő: 12.50: Magyarország-Horvátország 

Megállt az idő.