Zugló;feljelentés;Horváth Csaba;ingatlaneladás;Hadházy Ákos;

Ingatlanmutyi, bocsánatkérés vagy büntetőper: ellenzéki belháború Zuglóban

Horváth Csaba, a XIV. kerület MSZP-s polgármestere adott ultimátumot az előválasztáson momentumos támogatással induló Hadházy Ákosnak.

Valótlan állításaiért haladéktalanul kérjen bocsánatot minden zuglói polgártól és Zugló önkormányzatától, és adjon ki erről közleményt – szólította fel Hadházy Ákos független országgyűlési képviselőnek írt, a Népszavához eljuttatott nyílt levelében Horváth Csaba, a XIV. kerület szocialista polgármestere. Ellenkező esetben jó hírnév megsértése miatt feljelenti ellenzéki társát.

„Csúsztatásokat, hazugságokat fogalmazott meg a zuglói ingatlaneladásokkal kapcsolatban”– írta az előválasztáson a Momentum támogatásával Zuglóban induló Hadházyról.

A parlamenti képviselő ugyanis korábban Facebook-bejegyzésben foglalkozott azzal, hogy szerinte az ellenzéki vezetésű és többségű zuglói képviselő-testület kedden átláthatatlan ügylettel, rendkívüli ülésen csökkentett áron tervezte eladni a kerület egyik legértékesebb telkét Orbán Viktor veje, Tiborcz István üzlettársának. Ezt itt foglalta össze. Mint azonban kiderült, a keddi ülésre a zuglói képviselők többsége nem ment el, a döntést szeptemberre halasztották.

A polgármester szerint azonban nincs ingatlanmutyi, a pályázat nyilvános volt, az ingatlant már 8 éve próbálják eladni, csak eddig jelentkező sem volt rá.

Horváth Csaba közölte, Hadházy Ákos szerinte nemcsak a zuglóiakat tévesztette meg, hanem az ellenzéki összefogás szimpatizánsait is, s ezért szerda délig mégis haladékot ad neki a bocsánatkérésre, ahogy fogalmazott, esélyt a korrekcióra, hogy az egység és ne a bomlasztás érvényesüljön. Hadházy Ákos a Facebook-oldalán válaszolt: 

„Zugló polgármestere feljelentéssel fenyeget, mert azt javasoltam, hogy ne adják el a korábban becsültnél olcsóbban, viszont több lakás építését megengedve a kerület egyik legértékesebb telkét Tiborczéknak. Továbbra is úgy gondolom, hogy nem ez a lakók érdeke, az eljárás nem felel meg az átláthatóság követelményének és közgazdasági szempontból sem lenne jó döntés. És tegyük hozzá: politikai szempontból is nagyon rossz üzenet a NER felső köreivel üzletelni.”