labdarúgás;

Ronaldo a gólrekorder

A portugál klasszis kétszer is betalált az írek elleni labdarúgó világbajnoki selejtezőn, nála többször senki sem volt eredményes a válogatottban.

Ismét Cristiano Ronaldo volt a portugálok meccsének főszereplője. A 36 éves futballzseni az írek elleni világbajnoki selejtezőn először a 15. percben került az érdeklődés középpontjába. A portugálok javára megítélt tizenegyest ő végezte el, ám hiába helyezte remekül a labdát, Gavin Bazunu látványos vetődéssel menteni tudott. Az írek a 45. percben szöglet után megszerezték a vezetést és kapusuk bravúrjainak köszönhetően sokáig őrizték előnyüket. A 89. és a 96. percben azonban Ronaldo két fejesgóllal megfordította az eredményt. A második találata volt pályafutása 111. gólja a válogatottban, ezzel megelőzte ebben a kategóriában az eddigi csúcstartót, az iráni Ali Daeit, aki 110-szer bizonyult eredményesnek a nemzeti csapatban.

„Büszke vagyok erre a csúcsra, nem gondoltam, hogy el fogom érni – mondta a mérkőzés után Ronaldo. - Ennél fontosabb, hogy sikerült nyernünk és versenyben vagyunk a világbajnoki részvételért.”

„Gratulálok Cristiano Ronaldónak ehhez a rekordhoz, ő nem csupán klasszis, hanem igazi példakép is, aki megmutatta a világnak, hogy kitartással, alázatos, kemény munkával milyen messzire lehet eljutni” – írta közleményében Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke.

Ronaldo következő pályára lépése alkalmával a válogatottsági világrekordot is megdöntheti, amit egyelőre közösen tart a spanyol Sergio Ramosszal, mindketten 180-180 alkalommal szerepeltek hazájuk nemzeti csapatában.

A portugálok legközelebb szombaton Magyarországon, Debrecenben játszanak a 2022-es világbajnokság házigazdájával, Katarral. Az ázsiai ország vb-rendezése ellen az európai országok többsége tiltakozik, egyrészt mert a katariak a szavazatok megvásárlásával szerezték meg a tornát, másrészt a stadionok építkezésein vendégmunkásokat dolgoztattak éhbérért, többen belehaltak ebbe a projektbe. Magyarországnak nincsenek fenntartásai Katarral szemben, az ázsiai válogatott másodszor érkezik a hajdúsági megyeszékhelyre, ahol örülnek a vendégek ott töltött éjszakáiból származó több százmilliós bevételeknek…

A D csoportban két váratlan döntetlen született, a világbajnok francia együttes hazai pályán végzett 1-1-re Bosznia-Hercegovina ellen. A látogatók a 35 éves Edin Dzeko góljával szereztek vezetést a 36. percben, amire három perccel később Antoine Griezmann válaszolt.

„Négy nagy helyzetünk volt az első félidőben, egyénileg nagyon szép megmozdulásokat láttam a játékosoktól, a csapatjátékban javulnunk kell – értékelt a mérkőzés után Didier Deschamps, a franciák szövetségi kapitánya. - A klasszisaink, Mbappé, Benzema és Griezmann akkor tudnak hatékonyan játszani, ha ehhez van elég helyük. A bosnyákok jól zárták le a területeket.”

A csoport másik meccsén Ukrajna Kazahsztánban játszott 2-2-őt, a végeredmény úgy alakult ki, hogy a 93. percben Danyilo Sikan góljával vezetéshez jutott Ukrajna, a vendéglátó azonban a 95. percben Ruszlan Valjullin találatával egyenlített.

Váratlan pontvesztésük ellenére a franciák négy pont előnnyel vezetnek a tabellán az ukránok előtt.

Szerdai eredmények, csoportállásokA csoport: Portugália-Írország 2-1 Luxemburg-Aerbajdzsán 2-1 Az állás: 1. Portugália 10 pont/4 mérkőzés, 2. Szerbia 7/3, 3. Luxemburg 6/3, 4. Írország 0/3 (3-6), 5. Azerbajdzsán 0/3 (2-5) D csoport: Franciaország – Bosznia-Hercegovina 1-1 Kazahsztán-Ukrajna 2-2 Az állás: 1. Franciaország 8/4, 2. Ukrajna 4/4, 3. Finnország 2/2 (3-3), 4. Bosznia-Hercegovina 2/3 (3-4), 5. Kazahsztán 2/3 (3-5) F csoport: Dánia-Skócia 2-0 Feröer-szigetek – Izrael 0-4 Moldova-Ausztria 0-2 Az állás: 1. Dánia 12/4, 2. Izrael 7/4 (9-4), 3. Ausztria 7/4 (7-7), 4. Skócia 5/4, 5. Feröer-szigetek 1 /4 (2-12), 6. Moldova 1 /4 (2-15) G csoport: Lettország-Gibraltár 3-1 Norvégia-Hollandia 1-1 Törökország-Montenegró 2-2 Az állás: 1. Törökország 8/4, 2. Hollandia 7/4 (12-5), 3. Montenegró 7/4 (8-5), 4. Norvégia 7/4 (5-4), 5. Lettország 4/4, 6. Gibraltár 0/4 H csoport: Málta-Ciprus 3-0 Oroszország-Horvátország 0-0 Szlovénia-Szlovákia 1-1 Az állás: 1. Horvátország 7/4 (4-1), 2. Oroszország 7/4 (6-4), 3. Szlovákia 6, 4. Szlovénia 4/4 (2-3), 5. Málta 4/4 (6-8), 6. Ciprus 4/4 (1-4)