– közölte lapunkhoz is eljuttatott közleményében a Szegedi Tudományegyetem.
Mint írják, a helyi idő szerint szeptember 15-én bejelentett elismerés 10 millió japán jennel, azaz körülbelül 27 millió forint jutalommal is jár.
Odaítéléséről kilencven japán tudós döntött, miután a világ minden tájáról begyűjtik a javaslatokat. Az eddigi 47 Keio-kitüntetett kutató közül 8 később Nobel-díjat kapott. A másik díjazott Osamu Nureki (Tokiói Egyetem), akinek témája „az élet kulcsfontosságú molekuláinak strukturális biológiája”.
"A toll hatalmasabb a kardnál” – ez a mottója a Keio Egyetemnek. A tokiói intézmény a QS World University Rankings idei listáján a 201., Japán magánegyetemei között az első. 1995-ben alapították meg a nemzetközi Keio Orvosi Tudományos Díjat.
Az intézmény tájékoztatása kitér arra is, hogy az mRNS orvosi alkalmazásának lehetőségéről először alma materében, a Szegedi Tudományegyetemen és a Szegedi Biológiai Központban hallott Karikó Katalin. Amerikai munkahelyén 1989-ben kezdett foglalkozni az mRNS-sel, azzal a meggyőződéssel, hogy az mRNS-t fel lehet használni arra, hogy a sejteket utasítsuk saját gyógyszereik előállítására.