Aki figyeli az Orbán-kormány döntéseit, kapkodhatja a fejét az újabb és újabb pénzbeli támogatásokról szóló hírektől. A támogatások most a milliárdos haverok mellett a szélesebb rétegekre, a szerény jövedelemmel rendelkező honfitársainkra is kiterjednek.
Mint régi nyugdíjas életemben először kaptam levelet Orbán Viktortól, Magyarország miniszterelnökétől. Felsorolja benne, hogy Magyarország kormánya hogyan becsüli meg az időseket. A 10 felsorolt „megbecsülésből” 7 dátuma a 2021. év. Mit gondoljunk a miniszterelnökről, vajon miért csak 11 év után jutottak az eszébe a társadalom szélesebb és leginkább rászoruló rétegét érintő jótékonysági intézkedések?
Közgazdász lévén akaratlanul is a politikai konjunktúra jutott eszembe. Politikai konjunktúra esetén a gazdaság növekedését a kormányon lévő pártok - jelen esetben Orbán Viktor vezetésével a Fidesz és a KDNP – manipulációi váltják ki, hiszen az újraválasztásukért, azaz a hatalmuk megtartásáért küzdenek. A szavazatvásárlás érdekében alakítják ki a költségvetési támogatási politikájukat, ezt tükrözi annak hirtelen kibővítése is, nem törődve a növekvő deficittel és a nagyarányú hitelfelvétellel, az ország súlyos eladósodásával. A nemtörődömség terhei pedig a jelenlegi és a jövőbeni adófizető honfitársainkra nehezednek.
Véleményem szerint Orbán Viktor a bukástól, azaz a hatalom elvesztésétől, legfőbb alkotása, a centrális erőtér megszűnésétől és a demokratikus társadalom kialakulásától fél. A Orbán Viktor bukásának és a demokratikus társadalmi viszonyok kialakulásának az esélye az ellenzéki pártok összefogásával jelentősen megnőtt.