vizsgálat;gyógyszer;koronavírus;Európai Gyógyszerügynökség;

- Új koronavírus elleni gyógyszer forgalomba hozatalát vizsgálja az Európai Gyógyszerügynökség

Két hónapon belül megkaphatja az engedélyt az amerikai-német fejlesztésű antitest-kombináció, amelynek hatékonyságát már korábban tesztelték.

Megkezdték a Ronapreve nevű koronavírus elleni gyógyszer úgynevezett monoklonális antitest kombináció forgalomba hozatali engedély iránti kérelmének az értékelését – jelentette be honlapján az Európai Gyógyszerügynökség (EMA).

Mint írták a dokumentumot a németországi Roche Registration GmbH nyújtotta be az amerikai Regeneron Pharmaceuticals Inc. nevű vállalattal közösen kifejlesztett gyógyszerére. A medicina a Covid-19 kezelésére és megelőzésre szolgál felnőtteknél és 12 éves kor feletti serdülőknél, akik nem igényelnek kiegészítő oxigénterápiát, és akiknél fokozott a súlyosbodás veszélye.

Hozzátették, az EMA két hónapon belül véleményt nyilváníthat a benyújtott adatok megbízhatóságáról. Ilyen rövid határidő csak azért lehetséges, mert az EMA humángyógyászati ​​bizottsága (CHMP) már felülvizsgálta a gyógyszerre vonatkozó adatokat. A gyógyszer hatékonyságát vizsgálták egy diagnosztizált Covid-19-ben szenvedő betegen is.

(Képünkön az amerikai Florida államban már működő monoklonális antitestkezelő sátor)

Antitest állja útját a vírusnakAz EMA tájékoztatása szerint az új gyógyszer casirivimabból és imdevimabból, két monoklonális antitestből áll Ez egy olyan antitest, egyfajta fehérje, amelyet úgy terveztek, hogy felismerjen egy adott struktúrát (antigént) és kapcsolódjon ahhoz. A casirivimabot és az imdevimabot úgy tervezték, hogy két különböző helyen kapcsolódjanak a SARS-CoV-2 tüskefehérjéhez. Amikor a hatóanyagok a tüskefehérjéhez kapcsolódnak, a vírus nem tud belépni a szervezet sejtjeibe. A Ronapreve megfelelő adagját vénába adott infúzióval, vagy injekcióval a bőr alá kell beadni.

A koronavírus terjedése elleni küzdelem első szakaszának intézkedéseit és az oltási kampányt értékelték a szigetországban.