Idén már a második alkalommal történt kisebb incidens a Nemzetközi Űrállomáson, ezúttal ezúttal a Szojuz–18 tesztje okozott gondot. Az orosz állami hírügynökség, a TASSZ tájékoztatása szerint az orosz repülésirányítás egy tervezett tesztet hajtott végre a Szojuz MS–18 hajtóművén, amely az ISS-hez volt dokkolva. Ugyanakkor az űrhajó hajtóműve váratlanul nem állt le a tesztet követően sem, ami miatt az állomás elkezdett letérni a pályájáról. Mint azt a TASSZ szerint a NASA szóvivője elmondta, az irányítást az incidenst követő 30 percen belül sikerült visszanyerni, és az állomás helyzete stabilizálódott. A NASA és a Roszkoszmosz közösen próbálják feltárni a hiba okát.
Az incidens idején egyébként elég sokan, 10 fő tartózkodott az ISS fedélzetén, köztük az az orosz színésznő és rendező, akik először forgattak játékfilmet az űrben. (lásd keretes írásunk)
Júliusban, amikor az oroszok új modulja, a Nauka rádokkolt a Nemzetközi Űrállomásra, már történt egy kisebb bonyodalom, mivel a modul hajtóműve váratlanul beindult, és letérítette az állomást a pályájáról. Az incidens körülbelül 47 percig tartott, eközben a földi irányítás két alkalommal, egyszer négy percre, utána hét percre elvesztette a kommunikáció lehetőségét a legénységgel.
Az elmúlt időszakban szokatlanul sok meghibásodást lehetett feljegyezni az ISS-nél orosz oldalról. Ugyancsak júliusban a Zvezda lakómodulban elkezdett csökkenni a nyomás egy szivárgás miatt.
A Zarja tehermodulban repedéseket találtak, ezelőtt pedig egy kisebb meteor vágott lyukakat a Szojuz egység oldalán, mely hatására nyomáscsökkenés alakult ki. A bázis oroszok által gyártott részeinek 80 százaléka már túl van a tervezett életkorán. 2025 lehet az az év, amikor el kell hagyni a modulokat.