Bajnai Gordon;befektetők;városháza;titkosszolgálati eszközök;

- Bajnai Gordon: titkosszolgálati akció, tudatos provokáció az úgynevezett Városháza-ügy

A volt miniszterelnöknél kormányközeli gazdasági körök érdeklődtek a Főpolgármesteri Hivatal épületének „fejlesztési elképzeléseiről”.

A Fidesz-média a napokban több cikkben foglalkozott személyemmel az általuk „Városháza-gate”-ként emlegetett ügy keretében – írja Facebook-oldalán Bajnai Gordon. A volt kormányfő több pontban reagált a „nyilvánvalóan titkosszolgálati eszközök és módszerek segítségével készült eddig közzétett karaktergyilkos-dokumentumokra”.

A Népszava is megírta, hogy a Városháza esetleges, az ellenzéki városvezetés által mindig is tagadott eladásával foglalkozó Index-videók sorában kedden tettek közzé egy újabb részt, amely miatt Budapest vezetői büntetőfeljelentést is tesznek. Ebben Kiss Ambrus, Karácsony Gergely főpolgármester általános helyettesét keverték az ügybe.

A videón bemutatott hangfelvételen állítólag Gansperger Gyula (az első Orbán-kormány idején a Fidesz kinevezettjeként az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. vezetője volt) idén október 6-án elhangzott beszélgetése hallható egy ismeretlen férfival ingatlanügyekről és a Városháza eladásáról. A párbeszédben szó esik bizonyos Berki Józsiról, aki Kiss Péter (a Gyurcsány és a Bajnai kormányban is volt miniszter) balkeze volt. Kiss Ambrus pedig Kiss Péternek volt a titkárságvezetője.

Egy későbbi Index-cikk pedig egy fotót is közzé tett, amelyen Gansperger és Bajnai látható egy fekete terepjáró mellett, bizonyítandó az „összefonódást”, és a korábbi miniszterelnök most emiatt írt arról, hogy Gansperger Gyulával először, mint az első Orbán-kormány állami vagyonkezelésért felelős vezetőjével találkozott 1998-ban, amikor a Richter, OTP, MOL tőzsdei kibocsátásainak tanácsadója volt, és később 2003 és 2005 között együtt dolgoztak a Wallis csoportnál.

„Ez év nyarán Gansperger Gyula azzal keresett meg, hogy vállalkozása a leggazdagabb magyarországi befektető család által irányított cégcsoporttal működik együtt ipari infrastruktúra és ingatlanfejlesztési projektekben”– emelte ki.

Gansperger „a cégcsoport egyik fő tulajdonosával” egy találkozóra, bemutatkozóra hívta Bajnai Gordont, amire idén nyár végén került sor, a cégcsoport székhelyén. 

„Vélhetőleg itt készült a Fidesz-médiában ma publikált fotó, amely leginkább a felvétel készítőit leplezi le: nyilvánvalóan egy gondosan előkészített titkosszolgálati jellegű megfigyelési akció, tudatos provokáció zajlott” – írja csütörtök este közzétett bejegyzésében az egykori politikus.

Bajnai Gordon ismertetése szerint egy nemzetközi tanácsadó céggel kapcsolatos eszmecserét követően tértek a tárgyra: „Véleményemet kérték egy, a budapesti Városházával kapcsolatos fejlesztési elképzelésük politikai megvalósíthatóságáról, esélyeiről. Először világossá tettem, hogy ebben az ügyben nincs befolyásom, közvetítői szerepem. A beszélgetés során azt is kifejtettem, hogy az én helyzetértékelésem szerint egy ilyen szimbolikus jelentőségű épületet érintő beruházás a jelenlegi irracionális politikai környezetben mindenképpen politikai támadások kereszttüzébe kerülne. Végezetül hangsúlyoztam, hogy függetlenül az aktuális helyzettől egy ilyen fejlesztés csak átfogó politikai konszenzus mellett és teljesen átlátható folyamatban lehetne egyáltalán megfontolás tárgya a döntéshozók részéről.”

Végül a volt miniszterelnök leszögezte, a találkozót követően további kapcsolatfelvételre nem került sor, s azt jósolta:

„attól tartok, hogy ez a lejárató kampány csak bemelegítés ahhoz, amit a vesztét érző NER bevet majd a választásokhoz vezető hónapokban”.

Kórházban 6122 embert ápolnak, közülük 613-an vannak lélegeztetőgépen