depresszió;fiatalok;

- Tombol a depresszió a fiataloknál, teltház a gyermekpszichiátrián

A Vadaskert Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Kórház és Szakambulancia statisztikáiból kiderül, hogy a pandémia ideje alatt jelentősen nőtt az önsértő fiatalok száma.

Másfél éve van jelen a koronavírus-járvány a mindennapjainkban. A bezártság bár nem feltétlenül jelent rosszat, a serdülőkorban lévők jelentős részét érinti rosszul. Ugrásszerűen megnőtt az önsértő gyerekek száma.

Erre utalnak a Vadaskert Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Kórház és Szakambulancia által közzétett adatok, melyek szerint az intézmény telt házzal működik. A 2019-es őszi időszakhoz képest 40 százalékkal több esettel találkoznak. Vagyis amíg 2019. szeptember/októberében 1360, addig idén már 1910 esetet fogadtak az intézményben. Több mint harmadával nőtt – 613-ról 857-re – a figyelemzavaros esetek száma, és megduplázódott azoknak a gyerekeknek az aránya, akiket kényszeres gondolatok, tettek miatt kell kezelni. Emellett idén ősszel ötször annyi gyermeket láttak el szorongásos és depressziós zavarral, mint két évvel ezelőtt.

„Elsősorban a súlyos esetek számának emelkedése aggasztó. Az akut esetek éjjel-nappal érkeznek. Kezeltünk olyan gyereket, akit fertőződése miatt a szülei három hétre a szobájába zártak, egyáltalán nem érintkezhetett senkivel. A fizikai kontaktus hiánya nagyon komoly nehézségeket okozhat, de jelentős stresszforrás az iskolába való visszatérés is” –mondta Szolnoki Nikolett, a Vadaskert gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvosa. Hozzátette, az intézmény folyamatosan próbálja bővíteni a kapacitásokat, hogy így segítse a gyermekeket és szüleiket, hiszen a gyerekek akkor vannak jól, ha a családok is egészségesek.

(A hvg.hu nyomán) 

Az eddigi adatokhoz képest csökkenés csupán két városban, Szekszárdon és Szolnokon figyelhető meg.