labdarúgás;FTC;Európa-liga;

2021-11-25 21:09:01

Lenullázzák az FTC-t az Európa-ligában

Abban a reményben lépett pályára Sevillában a Ferencváros, hogy az ötödik körben talán végre megszerzi első győzelmét. Hát, nem jött össze.

Jó gyorsan beárazta a Betis a komplett magyar labdarúgást csütörtök este, amikor háromnegyed héttől a Ferencvárost fogadta Sevillában. Tudniillik már az ötödik percben bevette a budapesti garnitúra kapuját, azé az együtteséét, amelynek hálója az országhatárokon belül az október 11-én rendezett FTC-Zalaegerszeg NB I-es randevú óta (2-1) érintetlen volt. Onnantól kezdve öt meccset vívott meg a Peter Stöger dirigálta Üllői úti együttes, gólaránya pedig ez idő alatt legalábbis figyelemreméltó: 16-0! Ami még akkor is megsüvegelendő teljesítmény, ha közte volt a Magyar Kupában a Tököllel szembeni 7-0.

Mármost az itthoni hegemónia semmit nem ér a kontinens elitjében. Jó, ne legyünk azért igazságtalanok: egészen pontosan öt percet ért! A házigazdáknak ennyi kellett, hogy bevegyék Dibusz Dénes idehaza áthatolhatatlan „várát”. A korai kapitulációval nagy versenyben volt a Ferencváros a játéknap leggyorsabb bekapott gólja címért, de e kétes dicsőséget elhappolta előle a norvég Midtjylland otthonában vendégszereplő Braga (2. perc). Más kérdés, hogy a portugálok egyfelől nem az első pontjaikért, hanem a csoportelsőség megtartásáért léptek pályára, másfelől meg a szünet előtt megszerezték az egyenlítő találatot – nem úgy a magyarok (nem, ezúttal nincs ebben semmi gúny, a kezdőben ugyanis több honfitársunk is volt, konkrétan három, a kapus mellett lehetőséget kapott Botka Endre és Vécsei Bálint is).

Szóval az ötödik percben vezetett a Betis: Joaquin megvillantotta 40 éves korával járó minden rutinját, és tökéletesen indított be a vendégek védelme mögé, majd Bellerín centerezését Tello a kapuba passzolta (1-0).

Az FTC leginkább a középkezdésnél találkozott a labdával: az első félidőben többnyire 70 százalék fölött volt a labdabirtoklási arány a spanyolok javára. Ez a szám a szünetre 65-re olvadt, az eredmény azonban nem változott, ami elsősorban Mirandának köszönhető, aki a 33. percben megtette azt a szívességet, hogy Canales 11 méterről megeresztett lövését volt kedves blokkolni. A tisztán látás végett: a delikvens a Betis bal bekkje…

Caneles nem esett kétségbe, és az 52. percben inkább messzebbről lőtt, mégpedig úgy, hogy a labdához se saját, se ellenfél futballistának sok köze ne legyen. Jobbról befelé törve ballal, kvázi Messi-módra, a hosszú felső sarokba tekert (2-0).

Az első félidőben még tomboló természeti vihar ugyan alábbhagyott, de a Betis továbbra is szakadatlanul jött és jött előre.

Ha megpróbálunk valami pozitívat kiemelni az FTC teljesítményéből, akkor le kell szögezni: a Betis nem törte ripityára a magyar kirakatcsapatot (maradt a 2-0), amely küzdött és helytállt, egyébiránt meg legyünk realisták: ennyi közpénzből ennyire futja.