„Az a kérdés, hogy a pohár félig tele van, vagy félig üres. Én inkább a kritikusok közé tartozom, igaz, a várakozásaim sem voltak olyan ambiciózusak, mint amit néhányan megfogalmaztak (...) pozitívum, hogy megállapodás született az Egyesült Államok és Kína delegációi között, bár a két nagyhatalom sok kérdésben továbbra is egymásnak feszül, de folytatják a klímatárgyalásokat. Ez azért fontos, mert kiemelték a kérdést a »ki is a világ ura« nagy nemzetközi politikai vetélkedésből, másrészt az Egyesült Államok és Kína – a két legnagyobb kibocsátó – nélkül érdemi előrehaladás nem történhet“ - értékelte az ENSZ 26. klímakonferenciáját a köztársasági elnök az Indexnek adott interjújában.
Áder János szerint előállított áramunk 70 százaléka már most szén-dioxid-mentes, ennek kétharmadát az atomenergia, egyharmadát a megújuló energiaforrások biztosítják. Paks 2 megépülésével és a naperőművi kapacitás tervek szerinti növelésével 2030-ra az áramtermelés több mint 90 százaléka szén-dioxid-mentes lesz. Könnyebb lenne eljutni a párizsi célokig, ha más országok is itt tartanának - jegyezte meg. Kifejtette, egyetért a Nemzetközi Energiaügynökség véleményével, miszerint a párizsi klímacélok nem érhetők el az atomenergia használata nélkül.
A köztársasági elnök kapott kérdést a Fertő-tavi, állam által is támogatott, meglehetősen környezetkárosító szállodaprojektről is. A konkrét válaszadást azzal kerülte ki, hogy annak a beruházásnak a részleteit kevéssé ismeri. Az interjú végén pedig kitért arra is, hogy mivel szeretne foglalkozni, ha kitölti hivatali idejét.