swing;Szűcs Gabi;Jubileumi koncert;

- A swing nagykövete

Jubileumi koncertre készül Szűcs Gabi, akinek pályáját a szving határozta és határozza meg.

Az énekesnő a Cotton Club Singers alapítójaként vált ismertté, de miután szólókarrierbe kezdett, saját újabb együtteseivel is hű maradt a műfajhoz. Immár csaknem három évtizede. „Tizennégy évig voltam a Singers tagja, ami jó alapokat adott a további szólista pályámhoz is. Ennyi idő alatt azonban kicsit elfáradt a dolog, de azt hogy megmaradt a szakmai tisztelet és egyáltalán, a szeretet közöttünk, az is mutatja, hogy az egyébként gyakorlatilag már megszűnt együttes teljes tagságával megjelenik vendégként a születésnapi hangversenyemen. Ott lesz Zséda és Kozma Orsi is” – mondta Szűcs Gabi. A swinges örökséget tovább vitte, ma két együttese is van, az akusztikus bandával a hagyományos vonalat folytatják - ők lesznek a közreműködők a hétfői bulin -, a Stereo Swing pedig elektronikus és hagyományos hangszereket is felvonultat, de lényeges még az is, hogy ez a formáció saját dalokat játszik. Felfrissítették a majd száz éves stílust, fiatalabb közönséget is lehet vonzani a táncosabbra, modernebb hangzásúra vett dalokkal, nem véletlen, hogy még a Balaton Sound-on is helyet kaphattak.

És hogy mivel tud még ma is hatni a swing? Szűcs Gabi két okát látja: elképesztő a lüktetése, amellett hogy nagyon dallamos is. A múlt század harmincas negyvenes éveiben, amikor virágkorát élte, hatalmas világslágerek születtek, olyan előadók formálták a swinget, mint Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, olyan zeneszerzők, mint Cole Porter, Gershwin. „Az akkori dalok, amelyeket most is játszunk, mindmáig a levegőben vannak, a régi filmek betétdalaiként is. Valahonnan mindenkinek ismerősek lehetnek. Ha valaki arra született, hogy ezeknek ma itt és most az előadójuk legyen, az én vagyok. Erre indul meg bennem az élet” – meséli Szűcs Gabi. Nem csoda, hogy a születésnapján ezzel lepi meg magát és közönségét.

Infó:

Szűcs Gabi "Így kerek" születésnapi koncertje 

Budapest Jazz Club

január 24. 

Egy litván tengerész sorsa és a világpolitika fonódik össze az Egy nagy ugrásban, amelyet a Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon láthat a közönség.