Kubatov Gábor;NB I;FTC;Orbán Viktor;Puskás Akadémia FC;

Rossz hírt kapott Felcsútról Kubatov Gábor

Aligha repes az örömtől Kubatov Gábor, a Ferencvárosi Torna Club elnöke, a Fidesz alelnöke és pártigazgatója, Joao Nunes fejesgóljával ugyanis a felcsúti Puskás Akadémia 1-0 arányban legyőzte a klubja címvédő és listavezető csapatát a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen.

A mérkőzést a vendéglátó Puskás Akadémia – Orbán Viktor magyarországi kedvence – kezdte veszélyesebben, sorra alakítva ki a helyzeteket a vendégkapu előtt. Az FTC körülményesen, lassan futballozott, majd az első félidő közepén Muhamed Besic már második sárga lapját kapta, ami után a fővárosi csapat létszáma tíz főre fogyatkozott. Az emberelőny inkább a Puskás Akadémiát zavarta meg – tudósít az MTI ezzel a magyar futballra fájóan jellemző mondattal – , de aztán a felcsútiak a szünet előtti utolsó pillanatokban egy sarokrúgást követően megszerezték a vezetést.

Fordulás után,  második félidőben megélénkült a játék, főleg az FTC jóvoltából, amely emberhátránya ellenére folyamatosan támadott. A Puskás Akadémia jobbára védekezett, és a megszerzett labdákkal próbált veszélyeztetni. Bár az FTC a hajrában elkeseredetten rohamozott az egyenlítésért, a Puskás akadémia a lefújásig megőrizte előnyét.

Ez egyébként az OTP Bank Liga 17. fordulója volt, és ami az élbolyt illeti, az FTC 35 ponttal áll az élen, mögötte a második 34 ponttal a Kisvárda, csütörtöki győzelmével pedig a Puskás Akadémia szintén 34 pontot tudhat magáénak, csak gólkülönbsége miatt szorult a harmadik helyre.