1985-ben döntöttek arról, hogy minden évben május 9. legyen Európa közös ünnepe. Azonban az elmúlt években Európa eszménye és valósága között soha nem volt akkora szakadék, mint napjainkban, így európai ünneplés helyett inkább európai önvizsgálatra lenne szükség - jelentette ki a házelnök a Parlament első, rendes ülésén. Kövér László úgy látja, az európai jólétet és szabadságot soha nem fenyegette akkora veszély, mint most. Az ukrajnai háború tekintetében pedig az Európai Bizottságnak csak ahhoz van ereje, hogy Oroszország büntetésére szánt hatástalan szankciókkal romba döntse európai országok gazdaságát és nem képes érvényesíteni az európai érdekeket. Európa a világpolitikának nem alakítója, hanem elszenvedője. Ráadásul az elmúlt évtizedekben az európai elit egy része elárulta és cserben hagyta az európai eszményeket, így az európai embereket is. Ezért a legméltóbb megemlékezés az, ha kinyilvánítják, hogy a magyar állam hűséges marad Európa eszményéhez és nem árulja el, nem hagyja cserben a magyarok érdekeit.
A Párbeszéd frakcióvezetője azt hangoztatta, növekednek a lakhatási költségek, a kormány intézkedései pedig gyengék és hatástalanok, nem jelentenek érdemi segítséget az embereknek. Tordai Bence azt mondta, „készül a durva fideszes megszorítócsomag”. Éppen ezért azt javasolta, hogy csökkentsék az áfát , az alacsony béreknél adócsökkentést, progresszív szja-t vezessenek be, miközben a kormány a multik bevételeit „szent tehénként” tiszteli. Lehet, hogy a Párbeszédnek van víziója, de az nem Magyarországé - vágott vissza a Miniszterelnökség államtitkára. Orbán Balázs ezt követően több olyan lépést is megemlített, mely állítólag a megélhetést segíti. Ha kivételesen egyszer végre 12 év után a magyar emberek oldalára szeretnének állni, akkor ne ellenezzék, hanem támogassák ezen intézkedéseket, s innen tudunk kiindulni - jegyezte meg.
„Rengeteg eltakarítani valónk lesz, ha azt szeretnénk, hogy (...) minden magyar úgy érezze, hogy Magyarország a magyaroké”
- jelentette ki első felszólalásában a Mi Hazánk Mozgalom frakcióvezetője. Toroczkai László hiányosnak nevezte az Alaptörvény társadalmi elfogadottságát. Jelezte, azért fognak dolgozni a ciklusban, hogy a pártok közt létrejöjjön egy alkotmányozó nemzetgyűlés, mely bevonja a civil társadalmat. Felháborodásának adott hangot a március 16-ai Budaházy-ítélettel kapcsolatban, ezért kérte a kormány részéről, támogassák az egyéni kegyelmeket. A Miniszterelnökség államtitkára nem ért egyet azzal, hogy alacsony lenne az Alaptörvény társadalmi elfogadottsága. Orbán Balázs kifejtette, több olyan dolgot is találni ebben, mely nagy támogatottságot élvez. Az alkotmányos rendszer jól működik, s képes megvédeni hazánk szuverenitását
Sokakkal együtt szeretném, hogy tisztelni lehessen az itt folyó munkát - kezdte felszólalását a Momentum frakcióvezetője. Fekete-Győr András azt hangoztatta, hisznek a parlamenti demokráciában, ezért is esküdtek fel Magyarország szolgálatára. Azt hangoztatta, nem fogja eltagadni a sikereket, ugyanakkor ellenezni fognak minden olyan lépést, mely a kevesek javát szolgálják a sokakkal szemben.
Az Orbán-rendszer ellentézise mindannak, amit 1848 hősei és 1867 bölcsei Magyarországként megálmodtak és felépítettek. Tragédia, hogy a magyar állam vezetése önkéntes túsza Oroszország diktátorának
- sorolta.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára jó munkát és sok sikert kívánt a Momentum politikusainak. Dömötör Csaba jelezte, egyetértenek a magyar Országgyűlés szerepének erősítésében, ugyanakkor nem tud eltekinteni attól, hogy pár hete még a bojkotton gondolkodtak. Ezt követően több tanácsot is megfogalmazott a frakcióvezető felé. Például, ha tüntetnek, akkor ne dobáljanak füstgránátot a rendőrök felé, vagy a külhoni szavazásnál ne kampányoljanak a magyar pártok ellen.
Vádat emeltek Fekete-Győr András ellen