Budapest;Magyarország;vízilabda;Brazília;vizes világbajnokság;

2022-06-23 22:54:00

Átgázolt Brazílián a magyar férfi pólóválogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott roppant magabiztosan, 14 góllal nyert a brazil csapattal szemben a hazai rendezésű világbajnokságon, a Margitszigeten szereplő A csoportban.

Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesére, amely a keddi nyitányon 12-8-ra verte a montenegróiakat, könnyű feladat várt a második csoportmeccsen, mivel a nálánál jóval szerényebb tudású brazilokkal szemben szállt vízbe a Hajós uszoda nagymedencéjében csütörtök késő este.

A tavaly Tokióban olimpiai bronzérmes magyar alakulat hamar vezetést szerzett a négyes leggyengébbjeként elkönyvelt dél-amerikaiak ellen, a telt házat jelentő hatezer lelkes szurkoló üdvrivalgása közepette. Manhercz Krisztián indította el a gólok sorát, majd az ő duplája és Varga Dénes találata után, három perc elteltével már 3-0-t mutatott az eredményjelző. A brazilok, akiknek eddigi legjobb világbajnoki eredményük egy 10. hely volt 2015-ből, a nyitónegyed közepén szépítettek. Válaszul Burián Gergely, Jansik Szilárd, Pohl Zoltán és Zalánki Gergő folytatta a gólgyártást, és az első nyolc perc elteltével már tetemes volt az előny (7-1).

A második negyedben Vámos Márton jegyezte a nyolcadik, Zalánki a kilencedik hazai találatot, majd a viszonylag hosszú gólszünetet Hárai Balázs törte meg (10-2). A nagyszünetet jelző dudaszó előtt alig valamivel Nagy Ádám alakította 11-3-ra az állást.

A harmadik játékrészben bő három percet kellett várni a 12. gólra, ám Angyal Dániel egyáltalán nem tucatgólt szerzett. Varga büntetőből módosította 13-4-re az eredményt, a triplázó Zalánki révén lett meg a közte tíz, míg Nagy a duplázók közé lépett be remek lövésével (15-4).

A zárónegyedet Varga harmadik gólja nyitotta, Mezei Tamás találata pedig azt jelentette, hogy a magyar mezőnyjátékosok közül mindenki legalább egyszer eredményes volt a meccsen. A hajrában még Angyal és Hárai duplázott, Nagy pedig harmadik gólját jegyezte, így a vége 20-6-os, fölényes magyar siker lett.

A válogatott szombaton 21.00 órától a georgiaiakkal vívja csoportzáró meccsét a Margitszigeten.

Märcz Tamás szövetségi kapitány a találkozót követően elmondta, kötelező győzelmet aratott a gárda, mely elvárhatóan nagy különbséggel nyert és sikerült felhasználnia arra a mérkőzést, amire szerette volna. – Gyorsan, nagy tempóban játszottunk, összeszedett védekezéssel, nagyon örülök neki, hogy a fiúk odatették magukat és a közönség akaratát teljesítve szépen játszottak, helyenként igencsak látványos gólokat szereztek. Bízom benne, hogy a georgiai csapat oda teszi majd magát, és rákényszerítenek minket arra, hogy mi is beleálljunk a találkozóba.

A három gólt szerző Nagy Ádám kiemelte, a szövetségi kapitány kérése az volt, hogy mindenki vegye komolyan az összecsapást, a játékosok azonban emellett élvezték is a játékot. – Ilyen fantasztikus közönség előtt mindig könnyebben megy a játék. Nekem személy szerint az első meccs volt a vízválasztó, így ma már sokkal lazábban tudtam beugrani a bemelegítésnél a medencébe. Összességében jó felkészülés volt ez a mérkőzés, nekünk pedig minden lehetőséget ki kell használnunk, hiszen a tizenhármas keret gyakorlatilag csak három napot tudott együtt készülni.

Férfi vízilabdatorna, A csoport, 2. forduló:

Magyarország-Brazília 20-6 (7-1, 4-2, 4-1, 5-2)

Gólszerzők: Zalánki, Varga, Nagy 3-3, Manhercz, Angyal, Hárai 2-2, Pohl, Jansik, Burián, Vámos, Mezei 1-1, illetve Real 2, Pedroso, Lacerda, Guimaraes, De Paula 1-1