Európa-bajnokság;ezüstérem;magyar úszók;római úszóverseny;Milák Kristóf;

2022-08-13 20:01:00

Milák Kristóf 100 méter gyorson, Kovács Benedek 200 méter háton lett Európa-bajnoki ezüstérmes

Milák Kristóf országos csúccsal 100 méter gyorson, Kovács Benedek pedig egyéni csúccsal 200 méter háton szerzett ezüstérmet. Utóbbi akkorát úszott, hogy a futam után rosszul lett.

Országos csúccsal ezüstérmet szerzett szombaton 100 méter gyorson Milák Kristóf.

A számot a román David Popovici nyerte világcsúccsal.

Milák a pénteki elődöntőben is a második időt úszta – de akkor hét századdal még elmaradt Németh országos csúcsától –, Popovici Európa-rekorddal került fináléba, míg Németh Nándor a hetedik idővel várta a döntő rajtját.

Mind a nyolc finalista elképesztően kezdett, sőt, húsz méterrel a vége előtt még négyen voltak Popovici pénteki Európa-csúcsán belül, végül a román úszó nagyszerű idővel diadalmaskodott Milák előtt.

Szintén ezüstérmet nyert egyéni csúccsal szombaton a 200 méter hát versenyszámban Kovács Benedek.

A 24 éves magyar versenyző

a szám másik magyarja, Kós Hubert 1:57.84-el nyolcadik lett.

A számot a francia Yohann Ndoye Brouard nyerte 1:55.62-vel.

Az idei budapesti világbajnokságon döntős Kovács a pénteki előfutamban egyéni csúcsot (1:56.81) úszott, az elődöntőben viszont tartalékolt, míg Kós egyéni legjobbjától (1:57.64) mindössze négy századdal elmaradva, 1:57.68 perccel került a fináléba.

A döntőben Kós „láthatóan gyorsan kiszállt” a dobogóért folytatott küzdelemből, Kovács viszont tartotta a tempót a mezőnnyel, a második százon pedig fokozatosan jött felfelé. Húsz méterrel a vége előtt már az éremért harcolt, és végül óriási egyéni rekorddal ért célba, megszerezve pályafutása első nagy nemzetközi sikerét.

Érden kezdtem el úszni a jelenlegi edzőmmel, Plagányi Zsolttal, ő távozott, én meg maradtam. Ott volt egy csapatunk például Milák Kristóffal, de ez szépen-lassan leépült, én viszont ott maradtam egyedül. A koronavírus-járvány alatt volt egy plusz évem, és váltottam, átmentem a BVSC-be, ahol újra Plagányi Zsolttal készülök, ráadásul olyan úszókkal közösen, mint például az olimpiáig Cseh László, akivel megtiszteltetés volt edzeni, Bernek Péter vagy Bohus Richárd. Azóta százon és kétszázon is jövök felfelé – számolt be az elmúlt éveiről Kovács Benedek, aki júniusban a Duna Arénában, élete első világbajnokságán rögtön döntős volt, most pedig a dobogó második fokára léphetett fel.