;

Ingatlan;polgármester;árverés;

Brunner Tibor

- Saját jegyzője állapította meg annak a háznak az értékét, amelyet Béb polgármestere megvett, hogy száműzze belőle a rászoruló családot

Haladékot sem ad.

Egyik alkalmazottja - egészen pontosan a jegyző - állapította meg annak az ingatlannak a kikiáltási árát, melyet a Veszprém megyei Béb település polgármestere megvásárolt egy árverésen - derül ki a 24.hu cikkéből.

Korábban a portál nyomán már beszámoltunk róla, hogy a falu polgármestere, Brunner Imre hárommillió forintért csapott le egy adósságait törleszteni képtelen, négygyerekes család házára. A településvezető haladékot sem adott nekik, el kell hagyniuk otthonukat. 

A legújabb fejlemény szerint pedig összeférhetetlenségi aggályok merültek fel. Ugyanis a végrehajtási törvény szerint a végrehajtó hat hónapnál nem régebbi adó- és értékbizonyítvány alapján állapítja meg az ingatlan becsértékét. Az adó- és értékbizonyítványt pedig az illetékes önkormányzat jegyzője állítja ki. 

Ezt a gyakorlatot megerősítette a 24.hu-nak az a pápai végrehajtási iroda, amely elárverezte a házat. A konkrét ügyről nem árulhattak el részleteket, arról csak a letartóztatásban lévő Schadl György lenne csak jogosult nyilatkozni. Annyit azért elmondtak, hogy ha valaki magánszemélyként licitál, akkor nem tudják, a polgármester-e a licitáló. „Amikor pedig bejön az irodába aláírni az árverési jegyzőkönyvet, magánszemélyként írja alá: 60 ezer ember, 60 település tartozik hozzánk, nem ismerhetünk minden településvezetőt. De az adós, ha összeférhetetlenséget érez, a tudomásul jutástól számított 15 napon belül megtámadhatja az árverést” - fogalmazott. 

A 24.hu ismételten kereste Brunner Imrét, elérnie azonban nem sikerült. 

Egy ilyen akkumulátorgyár szakértők szerint legalább annyi vizet fogyaszt, mint amennyit egy népesebb lakótelep, a város ivóvízbázisa pedig a jelenlegi állapotában nem bír el egy ekkora terhelést.