VB;Kanada;Horvátország;mérkőzés;Katar 2022;

Gyors kanadai vezetés után Horvátország fordított, és 4-1-re kiütötte az ellenfelet

A házigazda Katar után Kanada a második biztos búcsúzó a világbajnokságtól.

Horvátország hátrányból fordítva 4-1-re legyőzte vasárnap Kanadát a katari labdarúgó-világbajnokságon az F csoport második fordulójában.

Gyors kanadai gól adta meg a mérkőzés alaphangját, a folytatás kiváló iramot, szórakoztató és folyamatos játékot hozott, mindkét oldalon lehetőségekkel.

A 2. percben Buchanen a jobb oldalról ívelt a horvát kapu elé, ott középen Davies érkezett magasra ugorva, és 8 méterről nagy erővel a kapu közepébe fejelt (0-1).

A horvátoknak időbe telt, amíg képesek voltak feltörni a fegyelmezett kanadai védelmet, és igazán veszélyes területre eljuttatni az akcióikat. A 26. percben már a kapuba is betalált az európai együttes, de les miatt elmaradt az egyenlítés, majd Borjan kapus bravúrja kellett ehhez. A szünet előtt aztán a horvátok nyolc perc alatt fordítani tudtak, bár a rivális lendülete addigra picit megtört.

A 36. percben Perisic a kanadai tizenhatos jobb oldali csücskén állva ugratta ki a keresztbe mozgó Kramaricot, aki az ötös sarkáról a kapu hosszú, bal oldalába helyezett (1-1).

A 44. percben pedig Juranovic tört előre nagy lendülettel a kanadai térfélen, majd a tizenhatos előtt álló Livajához játszott, aki 17 méterről, középről laposan a kapu jobb oldalába bombázott (2-1).

A szünet után támadólag lépett fel Kanada, amelybe a csereember Osorio hozott frissítést. Lüktető volt a tempó, mindkét csapat játékában benne volt az újabb gól. A horvátok területhez jutottak, ami helyzeteket is eredményezett számukra, így Borjannak akadt ismét dolga. A félidő közepén a kanadaiak összjátéka töredezetté vált, a horvátok pedig sokszor lassították a játékot.

A 70. percben Perisic ívelt a bal oldalról keresztbe, Kramaric a túloldalon, a kaputól kilenc méterre úgy vette át a labdát, hogy azzal rögtön becsapta Millert, majd a hálóba lőtt (3-1).

Kanada ereje és lendülete addigra elfogyott, hiába érkeztek a cserék, a hajrában már nem volt gólveszély a játékukban. A rutinos horvátok kihasználták az ellenfél megroppanását, magabiztosan őrizték az előnyüket,

a 94. percben pedig egy horvát kontra során ketten vezették a labdát a kanadai kapusra, Orsic önzetlenül tálalt Majer elé, aki nem hibázta el a ziccert (4-1).